Nokia Vācijā paklupina HTC

2013. gada 20. marts plkst. 14:56
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Vācijas tiesa atbalstījusi tālruņu ražotāju Nokia strīdā ar Taivānas tehnoloģiju kompāniju HTC, atzīstot, ka tā pārkāpusi Somijas kompānijas patentus. Saskaņā ar tiesas lēmumu, Vācijā tiks aizliegta trīs HTC modeļu tirdzniecība.

Vācijas tiesa atzinusi, ka HTC izmantojusi Nokia patentētas tehnoloģijas, kas ļauj ierīcēm samazināt enerģijas patēriņu, vēsta Reuters. Kopumā Nokia Vācijā, kas kļuvusi par vienu no svarīgākiem kaujas laukiem «patentu karos» starp tehnoloģiju kompānijām, iesūdzējusi HTC par 22 dažādām pārkāpumu epizodēm.

Nokia atzinusi, ka ir apmierināta ar Vācijas tiesas lēmumu, kas apstiprinot Somijas kompānijas kvalitatīvo patentu portfeli. Tikmēr HTC paudusi, ka tās darbība Vācijā netiks ietekmēta, jo tiesas spriedums attiecas tikai uz trijiem viedtālruņu modeļiem, kurus HTC šajā valstī vairs neimportējot. Taivānas kompānija uzsver, ka tiesas lēmumu pārsūdzēs, turpinās cīnīties par savu taisnību, un uzskata, ka Nokia nav spējusi pierādīt pārkāpumu.

Strīdīgā tehnoloģija nodrošina zemāku tālruņa akumulatora noslodzi, kas pārsūtot informāciju, ļauj identificēt datu paketes, kuras iespējams rekonstruēt izmantojot tikai daļu no tām.

Pērn Nokia iesūdzēja HTC, BlackBerry un ViewSonic Corp. ASV, Lielbritānijā un Vācijā, par vairāk nekā 45 patentu pārkāpumiem. Ar BlackBerry Nokia izdevies panākt mierizlīgumu.

Db.lv jau vēstīja, ka aizvadītā gada pēdējo ceturksni Nokia noslēdza ar 439 miljonu eiro lielu pamatdarbības peļņu, kas kompānijai ir milzīgs lēciens, ņemot vērā 576 miljonu eiro lielos pamatdarbības zaudējumus iepriekšējā ceturksnī.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām