Nomaina Privatizācijas aģentūras valdi

2011. gada 31. janvāris plkst. 16:14
Autors: Ieva Mārtiņa
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Ekonomikas ministrija pirmdien nomainījusi visu Privatizācijas aģentūras valdi, amatā atstājot vien aģentūras priekšsēdētāju Ivetu Zalpēteri.

Ekonomikas ministrijā (EM) Db apliecināja, ka tādējādi valdes locekļa amatus zaudējuši Tautas partijas (TP) līdera Andra Šķēles znota tēvs Andis Dobrājs, kurš šajā amatā tika apstiprināts pērn pavasarī, Vineta Stolere un Gints Riekstiņš.

Iveta Zalpētere saglabājusi Privatizācijas aģentūras valdes priekšsēdētājas amatu, bet atlaisto vietā privatizācijas aģentūras valdē iecelti: Egils Zariņš, Gundega Drēska un Verners Lūsis.  Jaunais valdes sastāvs sāks strādāt, 1.februārī.

Egilam Zariņam ir vairāk nekā 10 gadu pieredze privātu kapitālsabiedrību vadībā, Gundegai Drēskai ir pieredze kā likumdošanas darbā, tā darbā ar pašvaldībām, savukārt Verners Lūsis ir ar pieredzi finanšu un banku sektorā, kā arī dažādu kapitālsabiedrību vadībā, teikts Ekonomikas ministrijas paziņojumā.

Par būtiskākajiem Privatizācijas aģentūras tuvākajiem darbiem ekonomikas ministrs uzskata efektīvāku iekšējo strukturālo reformu veikšanu, tai skaitā izdevumu mazināšanu. Aktuāls uzdevums ir sagatavot un iesniegt valdībā kvalitatīvu un izsvērtu banku Parex un Citadele pārdošanas stratēģiju.

«Privatizācija kā process Latvijā faktiski ir beidzies, tādēļ Privatizācijas aģentūrai jāuzstāda daudz augstāki un ambiciozāki mērķi, jāstrādā jaunā kapacitātē, lai ar laiku kļūtu par profesionālu valsts kapitāla daļu pārraudzības aģentūru. Reformas ir jāveic kontekstā ar valdībā drīzumā izskatāmo koncepciju par valstij piederošo uzņēmumu turpmāko pārvaldību,» norāda ekonomikas ministrs Artis Kampars.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām