Nomet miljonus, lai pārdotu 

Cenšoties iztirgot vairākus pašvaldības īpašumus, Rīgas dome būtiski samazina to cenu, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Lāsma Vaivare, 29.10.2015
1/4

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Ap diviem milj. eiro – par tik lielu summu pašvaldība ir gatava piekāpties, lai tikai tiktu vaļā no jūgendstila piecstāvu nama pašā Rīgas centrā, Skolas un Stabu ielas krustojumā, kur kādreiz atradās Rīgas Herdera vidusskola. Kopš pagājušā gada pašvaldība jau vairākas reizes nesekmīgi mēģinājusi namu pārdot. Tā pirmā izsoles sākumcena bija noteikta vairāk nekā 4,5 milj. eiro, liecina DB arhīvs. Pēcāk tā samazināta līdz 3,9 milj. eiro, tad līdz 3,6 milj. eiro, bet teju kā Rīgas domes departaments paziņojis jaunu izsoles sākumcenu – 2,5 milj. eiro. Izsoles datums vēl nav nolikts.

Cenšas iekārdināt 


Īpašumu Skolas ielā veido pēc arhitekta Konstantīna Pēkšēna projekta celtais īres nams, kas bija pielāgots skolas vajadzībām un 2010. gadā par pašvaldības līdzekļiem piedzīvoja fasādes remontu, tostarp, logu un durvju nomaiņu, un 4,4 tūkst. m2 plašs zemes gabals. Lai audzētu tā vērtību potenciālo pircēju acīs, pašvaldība spērusi vēl vienu soli – izstrādājot lokālplānojumu, mainīta īpašuma atļautā izmantošana. DB jau ziņoja (DB 04.09.2014.), ka atļauto izmantošanu iecerēts mainīt no publiskas apbūves teritorijas uz jauktas centra apbūves teritoriju ar dzīvojamās funkcijas īpatsvaru apbūvē vismaz 80%. Nekustamā īpašuma sastāvā ietilpstošais zemesgabals atrodas jaukta centra apbūves teritorijā, kur galvenais izmantošanas veids ir daudzdzīvokļu māju, biroju ēku, tirdzniecības un pakalpojumu objektu, tūrisma un atpūtas iestāžu, kultūras iestāžu, izglītības un zinātnes, veselības aizsardzības iestāžu apbūve un kur dzīvojamās funkcijas īpatsvars zemesgabala apbūvē ir vismaz 80%, tagad izriet no Rīgas domes Īpašuma departamenta informācijas par izsolāmo objektu.

Visu rakstu Nomet miljonus, lai pārdotu lasiet 29. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

No šīs sadaļas

AS VEF Radiotehnika RRR noslēgusi administratīvas ēkas ar tai piegulušo zemesgabalu pārdošanas...

Mājokļu tirgu attīstība ir iestrēgusi starp zemu iedzīvotāju maksātspēju, pelēkos toņos iekrāsotu...

Vidējā dzīvojamā platība uz vienu mājsaimniecību Eiropas Savienībā veido 96m2, bet vidējā...

Nekustamo īpašumu konsultāciju uzņēmums Colliers International rīkos privāto labprātīgo...

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija otrdien, 20.oktobrī, pauda konceptuālu atbalstu...

2015. gada 1. pusgadā kopējais investīciju apjoms komerciālajā nekustamajā īpašumā...

Latvijā ilgstoši dzīvojošiem ārvalstniekiem Rīgā tiks piemērota samazināta nekustamā...

Atzīstot, ka paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa likme ir efektīvākais graustu sakārtošanas...

Lielākoties par graustiem Rīgā uzskatāmas privātiem īpašniekiem piederošas ēkas,...

Pašvaldības ir atteikušās pārņemt no VAS Privatizācijas aģentūra (PA) 213 valsts...