Nopietns risks iegādāties plūdos cietušu auto

2006. gada 20. decembris plkst. 11:29

Kad kāds transportlīdzeklis ASV tiek nopietni bojāts, piemēram, cieš plūdos, valsts Motorizēto transportlīdzekļu departaments tam piešķir atbilstošu marķējumu, kas liecina par bojājumiem. Loģiski, ka lielākā daļa transportlīdzekļu pircēju izvairās no šādām automašīnām, bet pārējie to izmanto, kā veidu cenas nokaulēšanai. Tomēr pārsteidzoši, ka šo marķējumu nemaz nav tik sarežģīti noslēpt, pārvedot automašīnu uz citu valsti.

Tā rezultātā negodīgi automašīnu pārdevēji nogādā transportlīdzekli valstīs, kur ir mazāk stingri noteikumi, un pārdod to tur, ziņo CNN.

Pēdējais pētījums par automašīnām, kas tikušas marķētas pēc plūdu nodarītajiem bojājumiem viesuļvētras Katrīna rezultātā, atklājis, ka marķējums citās valstīs ir noņemts 45% šo automašīnu. Pētījumu veica kompānija Experian, kompānija, kas nodrošina transportlīdzekļu vēstures datus lietoto automašīnu pircējiem.

Līdz ar to no 200 tūkstošiem automašīnu, kas bija cietušas plūdos, 7 tūkstošiem marķējums bija noņemts.

Pētījumā secināts, ka pircējam pastāv reāls risks iegādāties automašīnu ar nopietniem bojājumiem, piemēram, var nestrādāt automašīnas elektriskā sistēma, ieskaitot gaisa spilvenus.

Viens no risinājumiem esot iesaistīt apdrošinātājus, kuri veidotu speciālus bojāto automašīnu sarakstus. Tos varētu izmantot arī komerciāliem nolūkiem. Tomēr līdz šim brīdim šāds risinājums ASV neesot panākts. Otrs CNN ieteikums - pirms automašīnas iegādes to noteikti parādīt kādam profesionālam mehāniķim.

Vienlaikus CNN izveidojis vairākumus ieteikumus, kā pats pircējs var pārliecināties, vai automašīna ir cietusi plūdos:

- Jāiekāpj automašīnā, jāaizver durvis un jāpārbauda, vai tajā nav pelējuma smaka.

- Jāpārbauda, vai zem gāzes vai bremžu pedāļiem nav rūsa.

- Jāpārbauda, vai uz automašīnas sāņiem nav redzamas ūdens pazīmes vai smalka brūna līnija.

- Jāpievērš uzmanība, vai vecākai automašīnai nav ielikti jauni sēdekļi vai paklāji.

- Jāpārbauda, vai strādā visa elektronika.