Noplukuši dzīvokļi potenciālos īrniekus neinteresē

2011. gada 07. marts plkst. 13:03
Dalies ar šo rakstu

Lielāka interese un vairāk darījumu īres tirgū ir ar dzīvokļiem Rīgas centrā un t.s. jaunajos projektos, izriet no nekustamā īpašuma kompāniju februāra pārskatiem.

Latio ziņo, ka galvaspilsētas centrā un jauno projektu segmentā pieprasījumu veido gan vietējie, gan arī ārvalstu iedzīvotāji. Dzīvokļi labā stāvoklī un ar mūsdienīgu iekārtojumu īrniekus atrodot īsā laikā, savukārt pieprasījums ir zems pēc neremontētiem dzīvokļiem ar nolietotām mēbelēm un iekārtojumu.

Rīgas centrā ir palielinājies pieprasījums pēc kvalitatīviem dzīvokļiem ar divām guļamistabām, kuri izmaksātu līdz 500 eiro mēnesī.

Līdzīgu cenu robežu nosauc Ober Haus Real Estate: piedāvājumā trūkst kvalitatīvu 2 istabu dzīvokļu klusajā centrā un Vecrīgā par īres maksu ap 500 eiro mēnesī. Pēc šādiem dzīvokļiem ir lielākais pieprasījums. Ārvalstu pārstāvju vidū joprojām pieprasītākais no centra rajoniem ir klusais centrs, savukārt vietējo klientu vidū cieņā ir tā saucamais aktīvais centrs.

No jauno mājokļu īrnieku puses ir atjaunojusies interese par īri ar izpirkuma tiesībām pēc vairākiem gadiem, novērojusi kompānija Latio.

Pēc šīs kompānijas datiem, jauno projektu dzīvokļu vidējā īres maksa mēnesī Rīgas tuvajā centrā februārī atkarībā no mājokļa platības bija 10–11 eiro/m2, tālajā centrā – 6–7 eiro/m2, klusajā centrā – 10–12 eiro/m2. Pirmskara mūra ēkās dzīvokļu īres maksa mēnesī februārī Vecrīgā bija 8 eiro/m2, Rīgas tuvajā centrā – 7–8 eiro/m2, tālajā centrā – 6–7 eiro/m2, klusajā centrā – 7–9 eiro/m2.

Tipveida dzīvokļu vidējā īres maksa Rīgas mikrorajonos nav mainījusies un bija 2,6 eiro/m2 (neskaitot komunālos maksājumus). Pērnā gada decembrī vidējā īres maksa bija 2,5 eiro/m2.

 

 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām