Noraida Neo lūgumu par pagaidu aizsardzību saistībā ar jaunajiem Latvenergo tarifiem

2011. gada 03. maijs plkst. 16:30
Sadaļa: Enerģētika
Dalies ar šo rakstu

Administratīvā apgabaltiesa pieņēmusi lēmumu noraidīt Neo jeb Ivara Poikāna lūgumu par pagaidu aizsardzības līdzekļa piemērošanu lietā, kas tika ierosināta pamatojoties uz viņa iesniegumu, saistībā ar jaunajiem a/s Latvenergo tarifiem. Tiesas lēmums ir pārsūdzams Augstākās tiesas Senātā desmit dienu laikā no lēmuma pieņemšanas dienas.

DB jau rakstīja, ka iepriekš Administratīvā apgabaltiesa noraidīja deputātes Ritas Strodes lūgumu piemērot pagaidu noregulējumu viņas prasībā, kurā bija apstrīdēti jaunie Latvenergo tarifi.

Tiesa atzinua, ka nepastāv nepieciešamie priekšnoteikumi regulatora lēmuma darbības apturēšanai, jo nav konstatējusi regulatora lēmuma pirmšķietamo prettiesiskumu, DB informēja tiesas pārstāve Līga Trubiņa. Vienlaikus tiesa lēmumā norādīja, ka administratīvā akta pirmšķietamā tiesiskuma izvērtējums pagaidu aizsardzības ietvaros tiesai nav saistošs, lietu izskatot pēc būtības. Tāpēc, izskatot lietu pēc būtības, apgabaltiesa var nonākt arī pie citādākiem secinājumiem nekā šajā lēmumā.

Pārējās lietās, kurās apstrīdēti Latvenergo jaunie tarifi un lēmumu sagatavošanas datums bija noteikts 3.maijs, lēmumi tiks sastādīti šīs nedēļas laikā.

Jāatgādina, ka Administratīvajā apgabaltiesā saņemti kopumā 18 pieteikumi, ar kuriem fiziskas un juridiskas personas apstrīdējušas Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumu par jauno Latvenergo tarifu akceptēšanu. Pret jaunajiem Latvenergo tarifiem tika rīkoti arī iedzīvotāju protesti.

Dalies ar šo rakstu