Finanses

Nordea bankas peļņa augusi

Žanete Hāka, 26.01.2017

Foto: Diāna Lozko/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Nordea peļņa Baltijas valstīs 2016. gadā sasniedza 98 miljonus eiro, kas ir par 7% vairāk salīdzinājumā ar 2015. gadu, informē bankas pārstāvji.

Kopējie ienākumi, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, palielinājās par 9%, kurus galvenokārt noteica finanšu produktu pārdošanas pieaugums un klientu pieprasījums pēc riska pārvaldības risinājumiem. Komisiju ieņēmumi palielinājās par 12%, pateicoties lielākam ikdienas bankas pakalpojumu pieprasījumam, darījumu apjoma pieaugumam gan privātpersonu, gan korporatīvo klientu segmentā, kā arī investīciju un pensiju produktu arvien augošai popularitātei.

2016. gadā, koncentrējoties uz bankas mērķauditorijas segmentiem, Nordea ir demonstrējusi stabilu aizdevumu apjomu pieaugumu, tai pat laikā samazinot finansējuma deficītu (Funding Gap) – kopējie aizdevumi gada laikā palielinājušies par 4%, sasniedzot 8,4 miljardus eiro. Kopējie noguldījumu apjomi, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, palielinājušies par 9%, sasniedzot 4,8 miljardus eiro. Kopējie izdevumi palielinājušies par 5%, ko noteica pastiprināts darbs pie atbilstības un regulatoru prasību ievērošanas.

Nordea Baltijas valstīs 2016. gadā nodrošinājusi pārliecinošus biznesa rezultātus. Liekot uzsvaru uz stratēģijas īstenošanu, mēs turpinājām vērst uzmanību galvenajām biznesa prioritātēm – finansējuma deficīta samazināšanai un kapitāla efektivitātes uzlabošanai. 2016. gada laikā esam ievērojami attīstījuši bankas digitālo pakalpojumu iespējas un tiešsaistes kanālus. Vairāk nekā 30% Nordea klientu visā Baltijā dod priekšroku bankas konsultācijām tiešsaistē. Pagājušogad ieviesto unikālo un mūsdienu prasībām piemēroto autentifikācijas rīku – Nordea Kodu lietotni – šobrīd izmanto jau apmēram 50% mūsu aktīvo klientu. Tikko esam prezentējuši arī jauno mobilo bankas pakalpojumu lietotni, kas ir vēl viens solis ceļā uz izcilu servisu ar plašu digitālo iespēju klāstu, kuru pozitīvi novērtē klienti, uzsver Inga Skisakera, Nordea bankas Baltijas organizācijas vadītāja.

2017. gadā plānots turpināt strādāt pie svarīgākajām stratēģijas iniciatīvām, gan veidojot ilgtspējīgu bilances struktūru, gan samazinot finansējuma deficītu un palielinot bankas pieejamību tiešsaistē.

2016. gada kopējie ieņēmumi Nordea bankas filiālei Latvijā sasniedz 72,1 miljonus eiro, pieaugumu par 4% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Savukārt operacionālā peļņa, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pieaugusi par 26%, sasniedzot 38.7 miljonus eiro. Tīrie procentu ieņēmumi samazinājušies par 8%, ko ietekmējušas zemās procentu likmes, kamēr komisiju ieņēmumi palielinājušies par 20%, sasniedzot 14 miljonus eiro.

Kopējais noguldījumu portfelis uzrāda stabilu pieaugumu, sasniedzot 1.83 miljardus eiro. Privātpersonu noguldījumi, salīdzinot ar pērnā gada periodu, pieauguši par 9%, savukārt noguldījumu portfelis korporatīvajā biznesā – par 24%. Kopējie aizdevumu apjomi sasnieguši 2.63 miljardus eiro.