«Nordea Markets» valūtu tirgus apskats 12. septembrī

2003. gada 12. septembris plkst. 16:28
Autors: Valters Paiders valters@db.lv
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Nordea Markets

ASV dolārs
Dolāra cena vakar sasniedza 57 santīmu atzīmi, bet pie šīs atzīmes ilgi neuzkavējās. Lai gan vājie iknedēļas bezdarba rādītāji un pieaugušais tirdzniecības deficīts (atkal pāri 40 miljardu dolāru robežai) pēcpusdienā uz brīdi izsauca dolāra vērtības pavājināšanos, tomēr tirgus dalībnieki beigās atteicās no dolāru pārdošanas, gaidot piektdienas mazumtirdzniecības datu publicēšanu. ASV akciju tirgus indeksu atgriešanās plusu teritorijā arī sniedza palīdzīgu roku dolāram.

Pašreiz izskatās, ka viss uzsvars nedēļas noslēgumā tiks likts uz ASV ekonomikas datiem. Tiek gaidīts, ka mazumtirdzniecības apjomi augustā pieauguši par 1,4% un ražotāju cenu indekss sasniedzis +0,3%. Vēl tirgu var ietekmēt Mičiganas Universitātes provizoriskie patērētāju noskaņojuma septembra indeksa dati (prognozē 90.0, augustā bija 89.3).

Eiro
Eiro zonas finanšu ministri tiekas Itālijā, lai runātu par budžeta deficītiem. Eiro cena pagaidām ir nedaudz atkāpusies zem 64 santīmu un 1.12 dolāru atzīmes.

Rūpnieciskās ražošanas apjomi Francijā jūlijā samazinājušies par 0,3% (gadā -1,5%). Pasūtījumu apjoms rūpniecībai Itālijā mēneša laikā pieaudzis par 0,8% (gadā kritums par 2,7%). Ja ASV ekonomikas dati, kurus publicēs šovakar, būs labāki nekā tirgus dalībnieki gaida, tirgū var kāpt dolāra vērtība, jo tirgus dalībnieki centīsies pārdot eiro, kamēr tas vēl ir salīdzinoši dārgs, domājot par ASV ekonomikas izaugsmes tempu pārākumu pār eiro zonas ekonomikas attīstības tempiem. Vāji ASV dati tikai pastiprinās kopš pagājušās piektdienas valdošo pesimistisko noskaņojumu attiecībā pret dolāru.

Lats
Joprojām nav nekādu būtisku izmaiņu SDR/lata attiecībās. Procentu likmju tirgū vērojama interese pēc latu resursiem, kas paaugstina latu īstermiņa procentu likmes. Rezultāts ir redzams šodienas Rigibor tabulā.

Mārciņa
Mārciņas vērtība pašreiz svārstās ap 91 santīma atzīmi. Salīdzinoši augstu mārciņai ļauj turēties eiro vērtības kritums gan pret dolāru, gan mārciņu. Eiro cena ir atkāpusies līdz 70,20 mārciņu atzīmei, kamēr mārciņas cena pret dolāru turas 1,593 dolāru rajonā. Ja ASV ekonomikas dati vakarā priecēs tirgus dalībniekus, tad mārciņas vērtība var samazināties, sekojot eiro/dolāra kursa pēdās.

Zviedrijas krona
Pēdējā darba diena pirms 14. septembra referenduma par kronas aizstāšanu ar eiro. Tirgus ir diezgan nervozs. Par to liecina kaut vai eiro cenas svārstības.

Vēl rīta pusē eiro cena sasniedza pēdējo 4 mēnešu zemāko atzīmi 9,065 kronu rajonā, bet jau nākamo stundu laikā eiro cena atgriezās pie 9,1001 kronu atzīmes un, domājams, ka līdz darba dienas beigām noskaņojums tirgū vēl ne reizi vien mainīsies. Pret latu kronai šodien izdodas noturēties virs 7 santīmu atzīmes.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām