Nordeka tiesā prasa atzīt plānoto streiku par nelikumīgu

2014. gada 07. novembris plkst. 11:23
Autors: BNS
Dalies ar šo rakstu

Autobusu firma Nordeka iesniegusi prasību tiesā, prasot atzīt par nelikumīgu arodbiedrības LABA  plānoto šoferu streiku, aģentūrai BNS apstiprināja Rīgas pilsētas Centra rajonas tiesas priekšsēdētāja palīdze Līva Tutina. Viņa norādīja, ka iesniegums saņemts otrdien, 4. novembrī, un piektdien pulksten 12.00 lieta tiks skatīta atklātā tiesas sēdē.

Nordeka valdes loceklis Sergejs Konopijevs aģentūrai BNS sacīja, ka prasība iesniegta tādēļ, ka streika pieteikums esot nelikumīgs. «Streika pieteikums ir nelikumīgs,» uzsvēra Konopijevs.

Tostarp viņš piebilda, ka neskatoties uz tiesas lēmumu, Nordeka centīšoties nodrošināt pasažieru pārvadājumus un reisu izpilde netikšot kavēta.

Vienlaikus viņš sacīja, ka uzņēmumu atbalstot arī citi pārvadātāji.

Jau vēstīts, ka autobusu firmas Nordeka šoferi sestdien, 8.novembrī, rīkos streiku zemo algu dēļ. Streiks sāksies plkst.1.00, Rīgā, Ģertrūdes ielā 36. Divi galvenie mērķi, ko arodbiedrība LABA  sterikā vēlas panākt ir - darba algas palielināšana un algas iekļaušana kolektīvajā darba līgumā.

Nordeka ir viens no lielākajiem Latvijas pasažieru autopārvadājumu uzņēmumiem, kas apkalpo autobusu maršrutus Latvijā. Autobusu firmas lielākais īpašnieks ir Itera Latvija vadītājs Juris Savickis, kuram pieder 48% no kopējā balsu skaita. Kompānijas Nordeka akcijas kotē NASDAQ OMX Riga otrajā sarakstā.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds