Norvēģi investēs 400 miljonus Rīgas lidostā

2006. gada 06. novembris plkst. 13:02

Atklātajā konkursā par Rīgas starptautiskās lidostas teritorijas nomu norvēģu sabiedrības EBO Invest meitas uzņēmuma EBO International iesniegtais projekts tika atzīts par labāko. Tas paredz daudzfunkcionāla biznesa parka izveidi lidostas teritorijā 21 ha platībā, db.lv informēja EBO International valdes loceklis Petters Lundebijs (Petter Lundeby).

Projektā paredzēts izbūvēt trīs viesnīcas, izstāžu centru, konferenču telpas, birojus un stāvvietu.

Rīgas Starptautiskās lidostas biznesa parka izveidē norvēģu investori ieguldīs 400 miljonus eiro.

"Rīgas lidostu redzam kā Ziemeļeiropas vadošo transporta un biznesa centru. Jau tagad tā ir nozīmīgs Eiropas gaisa transporta mezglpunkts un tilts uz citiem kontinentiem. Tā ir nenovērtējama priekšrocība, kas dod iespēju Rīgas lidostai kļūt par nozīmīgu centru starptautisku konferenču, gadatirgu, izstāžu un izklaides pasākumu rīkošanai. Projekts ir izstrādāts tā, lai apmeklētājiem, darbiniekiem un personālam sniegtu maksimālas ērtības. Mūsu mērķis ir izveidot pilnībā integrētu daudzfunkcionālu biznesa parku, kas veicinās Rīgas lidostas nepārtrauktu dinamisku attīstību," sacīja P. Lundebijs.

Projekta īstenošanas pirmajā kārtā, kuru plānots pabeigt trīs gadu laikā, tiks uzbūvētas divas četru zvaigžņu un vienu ekonomisks klases viesnīcu. Kopumā 750 numurus.

Projektā paredzēts izveidot Ziemeļeiropā modernāko izstāžu centru, kurā būs iespējas rīkot starptautiskus gadatirgus, izstādes, kā arī sporta un mūzikas pasākumus, kurus varēs noskatīties 10 000 skatītāji.

Dinamiskiem vietējiem un starptautiskiem uzņēmumiem būs iespēja izvietot savus birojus tieši biznesa parkā, kas ļaus ātri un ērti izmantot lidostas, izstāžu, konferenču centra un viesnīcas funkcijas. Klientu, apmeklētāju un darbinieku pilnīgas ērtības nodrošinās autostāvvieta.

Interesi par šo projektu jau ir izrādījis viesnīcu operators Radisson SAS un aviosabiedrība Ryanair.