Norvēģi plāno atteikties no ieguldīšanas naftas un gāzes sektora akcijās

2017. gada 21. novembris plkst. 9:23
Autors: Jānis Šķupelis
Sadaļa: Investors
Dalies ar šo rakstu

Pasaulē populārākai kļūstot tā saucamajai sociāli atbildīgajai investēšanai, arī daži ieguldījumu giganti gatavi manīt savu stratēģiju, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Pēdējo dienu laikā Norvēģijas Nacionālā labklājības fonda (tas ir lielākais šāds fonds pasaulē) pārstāvji izziņojuši plānus, kas paredz atteikšanos no ieguldīšanas naftas un dabasgāzes industrijas uzņēmumu vērtspapīros. Tiek skaidrots, ka tādējādi fonda uzkrājumi būs mazāk ievainojami, ja saruks melnā zelta cena.

«Mūsu mērķis ir sadalīt riskus valsts labklājībai. Mums varētu klāties labāk, ja šiem riskiem klāt nebūtu pievienotas naftas cenas izmaiņas,» teic fonda pārstāvji. Šis plāns vēl nākamgad būs jāapstiprina Norvēģijas valdībai. Jāņem vērā, ka Norvēģijas Nacionālais labklājības fonds ir viens no lielākajiem pasaules ieguldītājiem. Tas savas investīcijas veic aptuveni 80 pasaules valstīs, un tā kopējā vērtība līdz ar pēdējo gadu laikā vērojamo straujo akciju cenu palielināšanos ir pārsniegusi viena triljona ASV dolāru robežu. Tā ir uzskatāma par neaptverami milzīgu summu (triljons ir miljons miljoni), ja ņem vērā, ka Norvēģijā iedzīvotāju skaits ir aptuveni 5,2 miljoni.

Visu rakstu Morāli nepopulārā nafta lasiet 21. novembra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām