Norvik bankas kliente lūdz pārbaudīt datu nonākšanu trešo personu rokās

2010. gada 11. aprīlis plkst. 21:12
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Kāda Norvik bankas kliente lūgusi Datu valsts inspekcijai pārbaudīt kā trešo personu rokās varēja nonākt viņas bankas konta izdrukas, kurās norādīti viņas personas dati, tajā skaitā, arī personas kods, kā arī informācija par viņas veiktajiem darījumiem, svētdien vēstīja LNT raidījums Top 10, turpinot pētīt iespējamu konfidenciālas informācijas noplūdi no kādas Latvijas komercbankas.

Top 10 iepriekšējā nedēļā vēstīja, ka tā rīcībā nonākušas kādas Latvijas komercbankas kontu izdrukas par 22 tās klientiem – fiziskām un juridiskām personām un viņu veiktajiem darījumiem laika posmā no pagājušā gada marta līdz pat šā gada marta vidum.

Iepazīstoties ar daļu no raidījuma rīcībā nonākušajiem dokumentiem, Valmieras iedzīvotāja Lana apliecinājusi, ka tajos atspguļoti viņas darījumi. Viņa paudusi sašutumu, kā šie dokumenti nonākuši trešo personu rīcībā un uztraucas, ka informāciju var izmantot ļaunprātīgi.

Norvik bankas pārstāvji apgalvojot, ka datu noplūde no bankas neesot notikusi, bet uz jautājumu, kā tad trešo personu rokās varēja nonākt informācija par bankas klientiem, atbildi nesniedz.

Kā vēstīja Top 10, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas darbinieki veikuši pārbaudi Norvik bankā un līdz šim jau iegūto informāciju nodevuši Valsts policijai, lūdzot pārbaudīt vai datu noplūdē par bankas klientu darījumiem ir konstatējamas noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmes.

Tāpat tiek veikta pārbaude par bankas informācijas sistēmas drošības atbilstību normatīvo aktu prasībām. Ja konstatēs, ka kredītiestāde neievēro Kredītiestāžu likumu un citu normatīvo aktu prasības, komercbankai var tikt piemērots sods.

Kā uzsver Komercbanku asociācijas vadītājs Teodors Tverijons, pie konta izraksta var tikt konta īpašnieks vai tā pilnvarotā persona, kā arī bankas darbinieks. Citu variantu neesot. Pēc viņa domām, apiet bankas drošības sistēmu, kas ir kā mūris, ir tikpat kā neiespējami.

Versijas, kā dokumenti varēja nonākt ārpus bankas un ar kādu mērķi tas ir darīts, varot būt dažādas. Komercbanku asociācijas vadītājs pieļaujot, ka, iespējams, kāds grib ieriebt bankai.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām