Noskaidrots Liepājas metalurga smaku sastāvs

2012. gada 29. augusts plkst. 15:22
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

A/s Liepājas metalurgs ir saņēmusi Latvijas Vides un meteoroloģijas centra laboratorijas veikto gaisa kvalitātes mērījumu rezultātus. Taču vēl jāveic kvantitātes mērījumi jeb datu izkliede, db.lv skaidroja Liepājas Reģionālās vides pārvaldes direktore Ingrīda Sotņikova.

Lai noteiktu, vai uzņēmuma darbības ir kaitīgas iedzīvotājiem, jāveic gan emisijas, gan imisijas mērījumi - jānosaka ne vien kaitīgo vielu koncentrācija avota tuvumā, bet arī daudzums, ko cilvēki ieelpo.

Problēma, kā jau Db.lv iepriekš rakstīja, ir tā, ka vairākām gaisā esošajām vielām Latvijas normatīvajos dokumentos nav noteikti robežlīmeņi, tāpēc Vides pārvalde vērsīsies arī Veselības inspekcijā, lūdzot skaidrojumu par mērījumos fiksēto vielu ietekmi uz cilvēku veselību.

Mērījumu rezultāti ir nosūtīti arī Vācijas firmai FUCHS Technology AG, kura ir elektrotēraudkausēšanas cehā uzstādīto iekārtu piegādātāja.

Šobrīd kopā ar visām jautājumu risināšanā iesaistītajām pusēm a/s Liepājas metalurgs veic pasākumu koordinēšanas un saskaņošanas darbus, lai pēc iespējas īsākā laikā varētu novērst elektrotēraudkausēšanas krāsns darbībā radušos blakusefektus, vēstī uzņēmums NASDAQ OMX Rīgas biržai.

Minētā jautājuma risināšana nekādā veidā neietekmēs akciju sabiedrības Liepājas metalurgs finansiālo situāciju, uzsver uzņēmums.

Db.lv rakstīja, ka vides inspektoru un pašvaldības pārstāvju klātbūtnē 15.augustā tika veikti smaku mērījumi a/s Liepājas metalurgs. Laboratoriski tika cerēts noteikt gan smaku stiprumu, gan to ķīmisko izcelsmi. Iepriekš tika veiktas arī putekļu emisijas analīzes.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām