Notāru dienās visaktuālākās bijušas konsultācijas par mājokļa tēmu

2011. gada 11. marts plkst. 11:51
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Iedzīvotājiem šobrīd būtiskākās ir tieši konsultācijas par jautājumiem, kas skar mājokli un īpašumu, liecina Notāru dienu apkopotā statistika. Kopumā pa telefonu un internetā konsultācijas lūguši gandrīz 6,3 tūkst. iedzīvotāju.

Apmeklētāju anketēšanas dati liecinot, ka apmēram 90% aptaujāto vērsties pie notāra motivēja tieši iespēja saņemt konsultāciju bez maksas. «Ar vien samazinoties iedzīvotāju maksātspējai, palielinās problēmu un risināmo jautājumu loks – īpaši sfērās, kas skar iztikas līdzekļus un mājokli,» atzīst Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētājas vietas izpildītāja Sandra Jakušenoka.

Lielākā daļa iedzīvotāju lūguši konsultāciju saistībā ar mājokļa problemātiku, piemēram, nomas līgumu nosacījumiem, apsaimniekotāju, iespējams, prettiesisku rīcību, par rīcību komunālo maksājumu parādu gadījumos un kredīta refinansēšanu. Bijuši arī vairāki gadījumi, kur iedzīvotāji saskārušies ar izlikšanu no dzīvokļa.

Turklāt notāri novērojuši to, ka salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem ar vien vairāk iedzīvotāji vēršas sadzīviskos jautājumos un tādos, kas tiešā veidā neskar jurisprudenci. «Kopējā noskaņa iedzīvotājos un konsultēšanās tēmu loks liek domāt par nepieciešamību aktualizēt labas pārvaldības jautājumu publiskajā sektorā,» uzsver Padomes rīkotājdirektore Vija Piziča.

Iespējams, saistībā ar plānoto vienotā testamentu reģistra izveidi nedaudz palielinājies to iedzīvotāju skaits, kuri izrādījuši interesi par testamenta izveidi un mantošanu. Kā līdz šim aktuāli bijuši arī jautājumi par uztura līgumiem, dāvinājumiem, pirkuma, laulības līgumiem, kā arī jautājumi par pilnvarām. Papildu nākuši jautājumi par laulības šķiršanas procesu pie notāra.

Iepriekš ne tik ierasti, bet acīmredzami ar ekonomisko situāciju saistīti jautājumi, bijuši par fiziskas personas maksātnespēju un pat par uzņēmuma ļaunprātīgu novešanu līdz maksātnespējai. Iedzīvotāji interesējās arī par darba līgumiem un uzņēmuma dibināšanu, tai skaitā mikrouzņēmuma dibināšanas priekšrocībām.

Lielākā iedzīvotāju aktivitāte novērota Jelgavā, Daugavpilī, Ventspilī un Smiltenē.

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām