Notiks seminārs par Krievijas, Baltkrievijas un Kazahstānas muitas ūnijas izveidi

2009. gada 30. novembris plkst. 11:15

2009. gada 16. decembrī Ekonomikas ministrija aicina uzņēmējus uz tikšanos-semināru, lai informētu eksportētājus par Baltkrievijas, Kazahstānas un Krievijas muitas ūnijas veidošanas procesu un tā ietekmi uz Latvijas eksporta attīstību. 

Pasākumā piedalīsies ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) un tajā aicināti piedalīties arī Baltkrievijas, Kazahstānas un Krievijas vēstnieki.
 
Db jau rakstīja, ka šī gada 27. novembrī Minskā Eirāzijas Ekonomikas kopienas starpvaldību padomes ietvaros Baltkrievijas, Kazahstānas un Krievijas valstu prezidenti parakstīja dokumentu paketi par kopīgas muitas ūnijas izveidošanu ar 2010. gada 1. janvāri. Muitas ūnijas veidošanas ietvaros tiks īstenota Baltkrievijas, Kazahstānas un Krievijas importa režīmu saskaņošana, sākotnēji veicot importa tarifu harmonizāciju un pakāpeniski sakārtojot citus ar muitas ūnijas darbību saistītus jautājumus. Šī ūnijas izveide no Latvijas tranzītbiznesā iesaistīto uzņēmumu puses tiek vērota ar bažām, jo paredzams, ka tā veicinās preču tranzīta Latvijas un Lietuvas teritoriju apiešanu.