Notikušas izmaiņas Latvijas dzelzceļa koncerna uzņēmumu valdēs 

Šodien, 22.aprīlī, VAS Latvijas dzelzceļš prezidentu padome devusi piekrišanu izmaiņām koncerna uzņēmumu valdes sastāvos.

Lelde Petrāne, 2016. gada 22. aprīlis plkst. 15:04

Par SIA LDz Ritošā sastāva serviss (LDz RSS) jauno valdes locekli apstiprināts līdzšinējais LDz RSS Lokomotīvju remonta centra direktors Sergejs Karpačovs.

S. Karpačovs, kurš dzelzceļa nozarē strādā kopš 1991. gada, Rīgas Tehniskajā universitātē ieguvis inženierzinātņu grādu mašīnzinātnēs, bet Rīgas Starptautiskajā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā saņēmis maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā.  Līdz šim bijis LDz RSS Lokomotīvju remonta centra galvenais inženieris, direktora pirmais vietnieks un vēlāk - Lokomotīvju remonta centra direktors.

LDz RSS valdē S. Karpačova kompetencē būs tehnisko procesu pārraudzība, jaunu produktu un tehnoloģiju ieviešana. S. Karpačovs LDz RSS  valdē ievēlēts, nomainot Andreju Čirvu, kurš nolēmis pārtraukt darba tiesiskās attiecības ar LDz RSS.

LDz RSS valdē darbu turpina valdes priekšsēdētāja Svetlana Berga un valdes locekļi Ivars Rullis un Ivars Pāže.

 

Ņemot vērā, ka līdzšinējais SIA LDz Cargo loģistika valdes priekšsēdētājs Māris Kancāns, sasniedzot pensionēšanās vecumu, nolēmis pārtraukt darbu valdē, par SIA LDz Cargo loģistika valdes priekšsēdētāju apstiprināts līdzšinējais SIA LDz Cargo valdes loceklis un loģistikas departamenta direktors Andris Reķis.

Līdz šim SIA LDz Cargo loģistika valde strādāja nepilnā (2 cilvēku) sastāvā. Jau drīzumā  šo uzņēmumu plānots izveidot par VAS Latvijas dzelzceļš meitas kompāniju, kuras galvenais uzdevums būs izstrādāt un aktīvi starptautiski virzīt Latvijas tranzīta koridora vienoto piedāvājumu. Pastiprinot uzņēmuma lomu koncerna attīstībā, nepieciešams paplašināt vadības komandu un stiprināt tās profesionālās spējas jaunu uzdevumu risināšanai. Tādēļ SIA LDz Cargo loģistika valdei piesaistīti kvalificēti nozares profesionāļi ar ilggadēju pieredzi transporta un loģistikas sektorā, un par trešo valdes locekli apstiprināts  transporta un loģistikas jomas profesionālis Verners Lūsis, informē uzņēmums.

Andris Reķis transporta un loģistikas nozarē strādā vairāk nekā 17 gadus. 2007. gadā uzsācis darbu SIA LDz Cargo kā Loģistikas un mārketinga departamenta direktors. 2009. gadā ievēlēts SIA LDz Cargo valdē. A.Reķis Latvijas Universitātes Starptautisko attiecību fakultātē ieguvis sociālo zinātņu bakalaura grādu politikas zinātnē un papildus izglītību starptautiskajās ekonomiskajās attiecībās guvis Perdue universitātē ASV.

Verners Lūsis transporta un loģistikas nozarē Latvijā strādā jau vairāk nekā 20 gadus. Strādājot gan vietējās, gan starptautiskās kompānijās guvis lielu pieredzi importa un eksporta loģistikas procesu organizēšanā un tranzītkravu piesaistes un tirdzniecības jautājumos. Izvēloties V. Lūša kandidatūru valdes locekļa amatam,  būtiska bija viņa pieredze arī valsts kapitālsabiedrību vadībā – viņš ir bijis  VAS Privatizācijas aģentūra un  VAS Starptautiskā lidosta Rīga  valdes loceklis.

V. Lūsis Rīgas tehniskajā universitātē ieguvis biznesa vadītāja kvalifikāciju, bet  Transporta un sakaru institūtā saņēmis bakalaura grādu banku un finanšu jomā.

Līdzšinējais SIA LDz Cargo loģistika valdes priekšsēdētājs Māris Kancāns turpinās strādāt uzņēmumā kā vadības konsultants un izpilddirektors.

SIA LDz Cargo loģistika valdē darbu turpinās arī līdzšinējais valdes loceklis Raitis Tukāns.

Koncerns Latvijas dzelzceļš sastāv no valdošā uzņēmuma VAS Latvijas dzelzceļš un piecām meitas sabiedrībām – AS LatRailNet, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA LDz Cargo, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus; infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Infrastruktūra; ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmuma SIA LDz Ritošā sastāva serviss, kā arī apsardzes uzņēmuma SIA LDz Apsardze.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

SIA Marine Digital System mērķis ir automatizēt procesus ostās, jūrniecības pakalpojumos...

Darbu sākusi latviešu uzņēmēju dibināta nekustamo īpašumu aģentu platforma «Big Bang Realty»,...

Kompāniju pārņemšanas un apvienošanās (M&A) darījumu jomā lielu aktivitāti tuvākajā laikā...

Lūšu dravā viesos aicina tos, kuri vēlas ko vairāk uzzināt par bišu...

Par spīti lietotāju skaita sarukumam, sociālais tīkls draugiem.lv vēl joprojām ir pelņu...

No šīs sadaļas
2016. gada 22. aprīlis plkst. 8:11

Vaino plašsaziņas līdzekļus AirBaltic diskreditācijā, bet patiesību atklāt nevēlas...

2016. gada 18. aprīlis plkst. 15:45

VAS Latvijas dzelzceļš pagājušo gadu noslēdzis ar 2,1 miljonu eiro peļņu, un,...

2016. gada 18. aprīlis plkst. 10:37

Aviokompānijas British Airways lidmašīna svētdien, nolaižoties Londonas Hītrovas lidostā,...

2016. gada 18. aprīlis plkst. 7:50

Pastāv aizdomas, ka Ralfs Dīters Montāgs-Girmess tomēr nav īstais AirBaltic investors; nacionālās...

2016. gada 14. aprīlis plkst. 10:55

Pārvadāt tranzīta kravas kļūs vieglāk; vēl aizvien ir vairāki neatrisināti jautājumi, ceturtdien...

2016. gada 14. aprīlis plkst. 10:43

Lai būvētu, iespējams, jaunu kravu termināli un noliktavas Daugavas kreisajā krastā, plānots...

2016. gada 13. aprīlis plkst. 11:47

Dienvidkorejā AS Latvijas kuģniecība meitas uzņēmums SIA LSC Shipmanagement (LSCSM) papildinājis...

2016. gada 13. aprīlis plkst. 10:39

Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic valdes priekšsēdētāja Martina Gausa atalgojumu...

2016. gada 13. aprīlis plkst. 9:35

No pirmdienas, 18.aprīļa Rīdzinieka kartei tiks piesaistītas jaunas atlaides atsevišķu iestāžu...

2016. gada 12. aprīlis plkst. 15:31

Šā gada pirmajā ceturksnī Liepājas ostas kravu apgrozījums bija 1,445 miljoni tonnu,...