Pārtika

NP Foods, Latvijas Piens un Rīgas Dzirnavnieks tiekas ar potenciālajiem biznesa partneriem Dānijā

Dienas Bizness, 27.01.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Janvāra otrajā pusē tādi Latvijas pārtikas ražotāji kā NP Foods, Latvijas Piens un Rīgas Dzirnavnieks, tikās gan ar Dānijas lielāko mazumtirdzniecības ķēžu Coop, Dagrofa un Dansk Supermarked pārstāvjiem, gan specializētajiem pārtikas produktu vairumtirgotājiem un importētājiem, kā arī industriālajiem un ēdināšanas sektora uzņēmumiem, informē Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas Pārtikas produktu kvalitātes klastera projektu vadītājs Armands Lejas-Krūmiņš.

Abu valstu uzņēmumu pārstāvji tikās, lai detalizētāk pārrunātu sadarbības uzsākšanu un iespējamās sadarbības formas. Latvijas uzņēmumu delegācija apmeklēja dažādus pārtikas lielveikalus, lai labāk izprastu dāņu iepirkšanās paradumus un tirgū jau esošo produktu sortimentu. Uzņēmumu pārstāvji tikās arī ar Latvijas vēstnieku Dānijā Kasparu Ozoliņu un LIAA pārstāvi šajā valstī Ivaru Žukovski, lai uzzinātu vairāk par dāņu biznesa kultūras īpatnībām.

«Dānijas tirgus nav viegls, jo pastāv liela konkurence gan starp mazumtirdzniecības ķēdēm, gan vietējiem ražotājiem, gan jārēķinās arī ar Vācijas ražotāju tuvumu. Vienlaicīgi iedzīvotāji ir pirktspējīgi un pieprasījums pēc nišas produktiem, piemēram, organiskās pārtikas, ir augsts,» atzīst Rīgas Dzirnavnieka tirdzniecības direktors Kārlis Mišinskis.

K. Mišinskis gan ir novērojis - tā kā Latvijas piegādātāji dāņiem nav labi zināmi, Latvijas ražotājiem vēl ir jāiekaro Dānijas partneru uzticība, tāpēc ļoti noderēs dažādas atsauksmes.

Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas vadītais Pārtikas produktu kvalitātes klasteris janvāra otrajā pusē organizēja Latvijas pārtikas ražotāju trīs dienu vizīti Dānijā, kuras laikā uzņēmēji tikās ar 15 potenciālajiem dāņu partneriem. Latvijas delegāciju pārstāvēja tādi uzņēmumi kā NP Foods, Latvijas Piens un Rīgas Dzirnavnieks.