NP Foods sāk eksportu uz Mongoliju

2011. gada 28. marts plkst. 10:18
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Februāra mēnesī NP Foods noslēdzis līgumu par eksporta uzsākšanu uz Mongoliju. Patlaban nosūtīta a/s Laima produkcija 15 tonnu apjomā.

Otrā eksporta partija tiks nosūtīta aprīlī un tajā ietilps arī a/s Gutta ražotās sulas, dzeramais ūdens Everest un ledus tējas.

«Šis ir perspektīvs tirgus eksportam, tas strauji attīstās. Mongolijas valdība sekmīgi izmanto valsts potenciālu labklājības veicināšanai. Attīstot dārgmetālu raktuvju apguvi, augusi iedzīvotāju labklājība. Kaut ģeogrāfiski atrodamies tālu, mentāli neesam sveši un tiekam uztverta kā valsts ar kvalitatīviem produktiem,» tirgu raksturo NP Foods Eksporta daļas vadītāja Ieva Jonsone.

Savukārt eksportu uz Slovākiju plānots dubultot. Eksports uz Slovākiju tika uzsākts 2008.gadā un apjoms bijis ap 3 tonnām a/s Laima šokolādes konfekšu un šokolādes produkcijas. 2009.gadā tas sasniedzis 15 tonnas, bet pērn uzsākts arī a/s Gutta sulu, ledus tēju un limonādes eksports. Kopējais apjoms – 20 tonnas.

«Slovākiju novērtējām kā perspektīvu jauno ES valstu tirgu. Izvēršot darbību Slovākijas tirgū, plānots 2011.gadā eksporta apjomus uz šo valsti dubultot, sasniedzot 40 tonnas gadā,» norāda I.Jonsone.

Kopumā NP Foods eksportē uz 25 pasaules valstīm, bet eksporta īpatsvars ir 40%.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi