NRC Vaivari demonstrē jaunākās paaudzes robottehnoloģiju rehabilitācijas procesa uzlabošanai 

Nacionālais rehabilitācijas centrs (NRC) Vaivari, šodien, 2. decembrī, atzīmējot starptautisko dienu personām ar invaliditāti, demonstrēja pirmo NRC Vaivari robottehnoloģiju rehabilitācijas procesa pilnveidošanai.

Žanete Hāka, 02.12.2016
1/13

Publicitātes foto

Šāda tehnoloģija Baltijas valstīs ir jaunums un gandrīz vienlaicīgi iegādāta Igaunijā un Latvijā. Ar šīs robottehnoloģijas palīdzību var ļoti agrīni uzsākt vertikalizāciju un mobilizāciju pacientiem.

Veicot pacientu agrīnu vertikalizāciju ar vienlaicīgām robotizētām kāju kustībām un soļošanas imitāciju, ir iespējams intensificēt rehabilitāciju, kas palīdz pilnīgāk izmantot smadzeņu neiroplasticitātes procesus un sasniegt labākus rezultātus pēc smagām saslimšanām un traumām. Šī jaunā tehnoloģija ir vēl viens solis rehabilitācijas ekselences centra attīstības virzienā.

Pasākumā viesojās arī Iveta Vējone, centra Vaivari attīstības fonda bērnu jauniešu projektu patronese un izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

Šodien NRC Vaivari tika arī demonstrēts aizsākums bērnu rehabilitācijas procesam paredzētās interaktīvās telpas izveidei. Ikvienam bērnam neatkarīgi no funkcionēšanas ierobežojumiem ir jārada apstākļi rotaļām, izglītībai un pilnskanīgai dzīvei. Šobrīd ar centra Vaivari attīstības fonda atbalstu ir iegādāta pirmā interaktīvā spēle bērniem, kas pielāgojama arī bērniem ar funkcionēšanas traucējumiem. Centra Vaivari attīstības fonda bērnu un jauniešu projektu patronese Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone pasākumā sacīja, ka rehabilitācijas centra darbinieki strādā ar visu sirdi un dvēseli, lai rehabilitācijas procesu padarītu pēc iespējas efektīvāku, un pauda īpašu prieku par bērnu rehabilitācijas uzlabošanai īstenotajiem projektiem, tajā skaitā rotaļu laukumu.

Funkcionēšanas traucējumus iespējams kompensēt ar dažādām palīgtehnoloģijām un NRC Vaivari Tehnisko Palīglīdzekļu centrā ir uzsākts projekts, kura ietvaros plānots ieviest asistīvo tehnoloģiju apmaiņas fondu skolās.

 

NRC Vaivari nodrošina rehabilitāciju valsts finansējuma ietvaros vairāk nekā 5000 stacionāro pacientu gadā un ir vadošā medicīniskās rehabilitācijas iestāde Latvijā, kuras galvenā darbības joma ir subakūta medicīniskā rehabilitācija.

Centra rehabilitācijas programmas sagatavotas atbilstoši Eiropas Medicīnas specialitāšu apvienības programmu standartiem. Kopš 2014. gada centrā darbojas pirmā Eiropas Medicīnas speciālistu apvienības sertificētā rehabilitācijas programma pacientiem ar muguras smadzeņu bojājumu, un pašreiz akreditācijas procesa noslēguma fāzē ir 2 programmas: cerebrālās triekas rehabilitācijas programma bērniem un programma pacientiem ar muguras lejasdaļas sāpēm un neiroloģisku deficītu. Šāds starptautisks programmu novērtējums sasaucas ar nepieciešamību pēc kvalitatīva rehabilitācijas pakalpojuma, vienlaikus nodrošinot veselības aizsardzībā tērēto līdzekļu izmantošanas efektivitāti .

NRC Vaivari pēdējo gadu laikā veiktas investīcijas no dažādiem finansējuma avotiem ap 3,2 miljonu eiro apmērā, nodrošinot augstākā līmeņa medicīnisko, tehnoloģisko un profesionālo bāzi valstī.