Nulles deklarāciju iesniegšanai dos mēnesi

2011. gada 04. aprīlis plkst. 11:18
Autors: Madara Fridrihsone
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Personām, kuras atbildīs Fizisko personu mantiskā stāvokļa deklarēšanas likumā noteiktajiem kritērijiem, savu mantību būs jāpaspēj deklarēt viena mēneša laikā, proti, no nākamā 1. janvāra līdz 1. februārim.

Tas izriet no Finanšu ministrijas sagatavotā likumprojekta, kuru pirmdien akceptēja Ministru kabineta komiteja.

Likumprojekts nosaka, ka savu mantisko stāvokli ir jādeklarē Latvijas pilsoņiem, nepilsoņiem un Latvijā mītošiem ārzemniekiem, kam pieder nekustamie īpašumi vai transportlīdzekļi ārvalstīs. Tāpat savu mantību būs jādeklarē personām, kam Latvijā vai ārvalstīs pieder uzņēmumu kapitāldaļas, finanšu instrumenti vai naudas uzkrājumi vismaz 10 tūkst. Ls vērtībā.

Deklarācijas būs jāiesniedz arī personām, kuras uzkrājušas vismaz 10 tūkst. Ls privātajos pensiju fondos vai uzkrājošajā dzīvības apdrošināšanā, kā arī iedzīvotājiem, kuriem ir parādsaistības vai kuras izsniegušas aizdevumus vismaz 10 tūkst. Ls vērtībā.

Tāpat savu mantu būs jādeklarē arī cilvēkiem, kam pieder vērtīgi antikvāri priekšmeti vai mākslas darbi vismaz 10 tūkst. Ls vērtībā.

Deklarācijas šīm personām būs jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestā. Par nepatiesu ziņu sniegšanu draudēs administratīvā vai kriminālatbildība.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām