Ober Haus: labākajiem birojiem nomas maksa varētu pieaugt

2011. gada 20. aprīlis plkst. 16:17
Dalies ar šo rakstu

Šā gada pirmajā ceturksnī biroju vidējās nomas maksas nav mainījušās, izņemot atsevišķas biroju ēkas, kuru aizpildījums ir 75 % un vairāk, jaunākajā komercplatību tirgus pārskatā informē Ober Haus Real Estate.

Atsevišķās biroju ēkās nomas cenas palielinājušās 1 – 2 eiro/m2 robežās. Cenu ietekmē biroju ēkas atrašanās vieta, piedāvātais serviss un apkārtējā infrastruktūra.

«Ņemot vērā to, ka 2010. gada laikā ir samazinājies iznomājamo platību skaits kvalitatīvām telpām ar augsta līmeņa apsaimniekošanu, labu atrašanās vietu un attīstītu infrastruktūru, prognozējam, ka 2011. gadā šāda veida birojiem varētu palielināties nomas maksas 10 – 15 % robežās,» norādījuši Ober Haus speciālisti.

Pēc šīs kompānijas datiem, A klases biroju telpu nomas maksas šā gada sākumā bija no 7 līdz 12 eiro par vienu kvadrātmetru, augstākā nomas maksa par A klases biroju telpām ir 16 eiro/m2, savukārt B klases biroju segmentā nomas maksa ir robežās no 5 līdz 8 eiro/m2 atkarībā no biroja platības, atrašanās vietas un kosmētiskā remonta līmeņa. C klases biroju segmentā nomas maksas ir 3 – 5 eiro/m2. Vidējās apsaimniekošanas izmaksas A klases biroju centros ir 0,85 – 2 eiro/m2, B klases biroja centros – 0,8 līdz 1,5 eiro/m2.

Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, biroju tirgū ir pieaugusi aktivitāte, novērojusi kompānija. Lielāka interese ir par telpām 50 – 100 m2 platībā. Kompānijas joprojām paplašina savu darbību un pāriet uz lielākām telpām jaunās, modernās ēkās ar izdevīgiem nosacījumiem.

Interese esot arī no starptautiskajām kompānijām, kas apsverot iespēju atvērt Latvijā savu pirmo bāzes vietu. Pašreizējās nekustamā īpašuma tirgus cenas, kvalificēts darbaspēks un attīstīta biznesa vide sniedz priekšrocības, kas padara Latviju pievilcīgu ārvalstu uzņēmējiem. Interesi atvērt biroju Latvijā ir izrādījušas kompānijas no Dānijas, ASV, Krievijas u.c. valstīm. Starptautiskas kompānijas interesējas par 150 – 700 m2 lielām biroju telpām, bet dažkārt tiek prasības arī lielākas platības – 2000 m2, ar iespēju paplašināties līdz 5000 kvadrātmetriem. Tāpat daļa kompāniju vēlas iegādāties biroju telpas savā īpašumā.

Db.lv jau ziņoja, ka citi tirgus dalībnieki tomēr būtiskas izmaiņas tuvākajā laikā negaida. Ja Latvijas ekonomika turpinās attīstīties, kā prognozēts, brīvo telpu īpatsvars biroju tirgū tiks «absorbēts» divu līdz trīs gadu laikā, prognozēja Colliers International. Baltijā pērn palielinājās pieprasījums pēc biroju platībām, līdz ar to pazeminājās brīvo telpu īpatsvars. 2010. gadā netika novērots būtisks biroju telpu piedāvājuma pieaugums, jaunas biroju ēkas netika būvētas. A un B klases biroju telpu piedāvājums Rīgā sasniedza 518 tūkst. m2. Nomas maksa būtiski nemainīsies, pieļāva kompānija.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām