Ober Haus: mājokļu cenas šogad varētu nedaudz palielināties

2011. gada 17. janvāris plkst. 18:28
Dalies ar šo rakstu

Mājokļu tirgū šogad nav sagaidāmas būtiskas cenu izmaiņas, tās varētu nedaudz palielināties, prognozē Ober Haus Real Estate.

Jauno projektu segmentā dzīvokļu cena varētu palielināties – jau 2010. gadā par to ziņojuši attīstītāji. Cenu pieaugums būs saistīts ar ierobežotu kvalitatīvu projektu piedāvājumu un salīdzinoši augsto pieprasījumu, komentē kompānija.

Sērijveida dzīvokļu segmentā šā gada sākuma (līdz 2. ceturksnim) cenas saglabāšot stabilitāti, bet pēc tam iespējams pieaugums 1 – 2% mēnesī.

Gluži tāpat kā 2010. gadā arī šogad centrā dzīvokļu cena varētu pieaugt par 10 – 20 %, pieļauj Ober Haus speciālisti. To varētu skaidrot ar samērā augsto nerezidentu interesi par īpašumu iegādi Rīgā. Nerezidenti, kuri vēlas iegādāties īpašumu Rīgā, meklē kvalitatīvus īpašumus un to cenas salīdzinot ar citām Eiropas Savienības galvaspilsētām. Neskatoties uz lielo nerezidentu interesi, potenciālie pircēji esot arī vietējie turīgie iedzīvotāji.

Tāpat kompānija prognozē cenu pieaugumu apbūves zemei – 10% gadā, jo pakāpeniski aktivizēšoties ēku būvniecība. Individuālo dzīvojamo ēku cena varētu saglabāties pašreizējā līmenī, jo 2011. gadā pieaugs īpašuma uzturēšanas un apsaimniekošanas izmaksas.

Ja būtiski nepasliktināsies valsts ekonomiskā situācija, cenu pieaugumu 2011. gadā veicinās arī banku savstarpējā konkurence pircēju kreditēšanā.

DB aptaujātie speciālisti iepriekš norādīja, ka joprojām visi gaida, kad, kā un cik strauji attīstīties tautsaimniecība kopumā, kā arī to, kas notiks ar banku struktūru īpašumiem jeb precīzāk, kad šie īpašumi nonāks tirgū, un kādi ir paredzēti kreditēšanas apjomi. Aktivitāte tomēr 2011. gadā varētu būt nedaudz lielāka nekā 2010. gadā, un tas attiecas gan uz mājsaimniecībām, gan uzņēmējiem.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām