Apdrošināšana

OCTA kalkulatoram atrasts pagaidu risinājums, bet dzīvotspēja vēl neskaidra

Lelde Petrāne, 21.12.2016

Avots: ltab.lv

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) atradis pagaidu risinājumu OCTA kalkulatora tālākai darbībai, taču vēl nav zināms, vai tas būs pieņemams Finanšu un kapitāla tirgus komisijai (FKTK), biznesa portālam db.lv pastāstīja Jānis Abāšins, LTAB valdes priekšēdētājs.

«Pēc FKTK prasības apturēt OCTA kalkulatora darbību, LTAB vairāku mēnešu garumā meklēja risinājumus, kā saglabāt kalkulatoru, vienlaikus nodrošinot tā atbilstību vietējai likumdošanai un ES direktīvām par apdrošināšanas izplatīšanu un apdrošināšanas starpniecību prasībām. Pēc Saeimas veiktajiem grozījumiem OCTA likumā, kas paredz, ka LTAB nedrīkst nodarboties ar apdrošināšanas starpniecību, iespējamo risinājumu faktiski palika ļoti maz,» sacīja J. Abāšins.

Lai novērstu jebkuras darbības, kas atgādina starpniecību, šobrīd no kalkulatora ir izņemtas saites uz apdrošinātāju interneta mājas lapu sadaļām, kurās tieši no apdrošinātājiem varēja iegādāties OCTA, kas FKTK izpratnē ir definējama kā starpniecības pakalpojumu sniegšana. «Patlaban kalkulators kalpo tikai kā informatīvs rīks un apdrošinātāju piedāvātās cenas joprojām iespējams salīdzināt, taču tiešo saišu noņemšana radīs nelielas neērtības lietotājiem, kam nāksies izvēlētā apdrošinātāja mājas lapā gan meklēt sadaļu, kurā var iegādāties OCTA apdrošināšanu, gan atkārtoti ievadīt savus datus. Ja FKTK uzskatīs, ka šis risinājums atbilst ES direktīvām un vietējai likumdošanai, tad šādā veidolā kalkulators darbību turpinās,» skaidroja LTAB valdes priekšēdētājs.

Viņš pauž cerību, ka līdz šā gada beigām FKTK sniegs savu vērtējumu piedāvātajam risinājumam. Ja tas nebūs pozitīvs, tad jau janvāra sākumā kalkulatora darbība varētu tikt pārtraukta pilnībā.

LTAB joprojām meklējot un analizējot arī citus risinājumus. Piemēram, kalkulatora nodošana Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) kompetencē. «Tomēr jāņem vērā, ka jebkurai institūcijai, kas pārņems kalkulatoru, būs jārespektē ES direktīvas un veiktie grozījumi OCTA likumā par apdrošināšanas starpniecības pakalpojumu sniegšanu,» uzsver J. Abāšins.