Ogres trikotāža adītājus meklē Ķīnā

2012. gada 19. decembris plkst. 8:55
Autors: Dienas Bizness
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

SIA Ogres trikotāža nodarbina ap 500 cilvēkiem un ir lielākais darba devējs Ogrē. Uzņēmums gan gribētu darboties trīs reizes jaudīgāk, bet apkārtnē vairāk darbaroku atrast neizdodas.

Novada domē norāda, ka strādāt gribētājus sameklēt varētu, ja vien darba apstākļi un samaksa būtu atbilstoši, raksta laikraksts Diena. Cehā darinātās jaciņas adītājas un šuvējas pašas nevar atļauties nopirkt veikalā. Viņas saņemot nedaudz virs minimālās algas. «Cik tad jaciņa maksātu, ja cilvēkam algā maksātu 400 latu?,» sarunā ar laikrakstu saka uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Aivars Veiss.

Ogres trikotāžas īpašnieki – holdingkompānija Mono, kas pieder vairākiem ASV pilsoņiem, jau sākuši meklēt darbiniekus ārvalstīs. Lai gan viesstrādniekam pēc likumdošanas būtu jāmaksā 450 latu mēnesī, tomēr uzņēmums meklē viesstrādniekus austrumu pusē.

Iepriekš veiksmīgi virzījās risinājums darbam ar baltkrieviem, tomēr tad sekoja ES sankcijas pret Baltkrieviju, un iecere pajuka, raksta Diena. Uzņēmums skatoties vēl tālāk uz austrumiem un norisinoties pārrunas ar Ķīnas vēstniecību.

Ogres trikotāžas kombināts pilsētu satricināja divas reizes: 60 gadu. vidū rūpnīcai ienākot pilsētā un vairākkārt palielinot tās apmēru, un pēc tam, kad tika atjaunota valsts neatkarība, ražotne krietni saruka, un nu 5000 ļaužu lielais kolektīvs samazinājies desmit reižu. Laikraksts norāda, ka uzņēmuma izstrādājumi pēdējos gados iegūst mūsdienīgākus fasonus taču drēgnā padomju laiku dvaša jūtama ražotnes gaiteņos, neapdzīvota ir liela «kombināta» daļa.

 

Dalies ar šo rakstu