Ogres Trikotāža atbilstoši sagatavotus darbiniekus meklēs Uzbekistānā un Baltkrievijā

2011. gada 19. decembris plkst. 10:27
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Tekstilrūpniecības uzņēmumam Ogres Trikotāža trūkst darbinieku ar atbilstošu profesionālo izglītību un uzņēmums situāciju centīsies glābt ar strādnieku ievešanu no Uzbekistānas un Baltkrievijas.

Ogres Trikotāža šuvēju trūkuma dēļ nespēj izpildīt visus pasūtījumus, laikrakstam Diena atzīst uzņēmuma vadītājs Aivars Veiss. Viņš arī norāda, ka būtu gatavs piedāvāt prakses vietas un iesaistīties sadarbībā ar profesionālajām skolām, taču tādu piedāvājumu nav saņēmis.

Līdzīgu viedokli pauž arī uzņēmuma Rīgas miesnieks Personāla daļas vadītāja Sigita Ozola, kura atzīst, ka dažas specifiskas pārtikas ražošanā nepieciešamas profesijas vairākus gadus nekur netiek gatavotas.

Nākotnē šāda problēma varētu kļūt vēl aktuālāka, jo visas profesionālās izglītības iestādes paredzēts nodot pašvaldību rokās, uzskata profesionālās izglītības kompetences centra Rīgas tehniskā koledža direktors Jānis Rozenblats.

«Tā ir sava veida profesionālās izglītības īpatsvara samazināšana jeb iznīcināšana. Tas būtu analogi, kā ir vidusskolās, - algas laikam maksātu valsts, bet infrastruktūru - pašvaldība. [..] Iedomājieties, cik te, Rīgā, pašvaldībā ir profesionālo skolu, kāda velna pēc viņiem ražot priekš visas republikas,» laikrakstam sacīja J. Rozenblats.

Tomēr Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretārs Mareks Gruškevics norāda, ka šī problēma esot jāskata kompleksi un viņa pārstāvētā ministrija viena nevar atrisināt darbaspēka trūkumu, tā esot arī Labklājības ministrijas kompetence. M. Gruškevica rīcībā esošie dati liecinot, ka 90% profesionālo skolu beidzēju aiziet darba tirgū.

Dalies ar šo rakstu