Olainfarm aizvadījis veiksmīgāko pusgadu vēsturē

2017. gada 01. septembris plkst. 9:23
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

AS Olainfarm koncerna realizācija šā gada pirmajā pusgadā ir sasniegusi 62,7 miljonus eiro, kas ir par 17% vairāk nekā pērnā gada attiecīgajā periodā, liecina kompānijas paziņojums.Līdz ar to šis ir bijis veiksmīgākais pirmais pusgads uzņēmuma vēsturē apgrozījuma ziņā. Tīrā peļņa ir 5,7 miljoni eiro, kas ir par 7% mazāk nekā 2016. gada pirmajā pusgadā. Šī gada pirmajā pusgadā par 4 miljoniem eiro ir palielinājušās pārdošanas izmaksas, kā arī valūtas svārstību dēļ ir zaudēts aptuveni 1 miljons eiro. AS Olainfarm lielākie noieta tirgi 2017. gada pirmajā pusgadā bija Krievija, Latvija, Baltkrievija un Ukraina.

2017. gada otrais ceturksnis bija realizācijas ziņā visu laiku veiksmīgākais ceturksnis AS Olainfarm vēsturē, realizācijas apjomi palielinājās par 25%, salīdzinot ar šo periodu pērn, un sasniedza 34,1 miljonu eiro. To sekmēja būtiskas prettuberkulozes līdzekļa PASS nātrija sāls piegādes Pasaules Veselības organizācijai, kā arī realizācijas pieaugums Latvijā un Uzbekistānā.

2017. gada pirmajā pusgadā AS Olainfarm realizācijas apjomi turpināja pieaugt visos tās galvenajos noieta tirgos, izņemot Ukrainu, kurā tie, salīdzinot ar šo periodu pērn, samazinājās par 40%, un Uzbekistānu, kur realizācijas apjomi saruka par 21%. Šajā laikā ir sasniegts būtisks realizācijas pieaugums Nīderlandē, kur tās apjoms palielinājies par 600%, Itālijā – par 56%, un Kazahstānā – par 55%. 2017. gada pirmajos sešos mēnešos AS Olainfarm produkcija realizēta 41 valstī piecos kontinentos.

AS Olainfarm pārdotākie produkti 2017. gada pirmajā pusgadā ir medikamenti nervu sistēmas veselībai Neiromidin un Noofen. Salīdzinot ar šo periodu pērn, nedaudz ir palielinājies šķīstošā furagīna produktu īpatsvars, bet līdz 11% (pērn šajā periodā – 14%) samazinājies medikamenta nervu sistēmas veselībai Adaptol īpatsvars. Desmit AS Olainfarm pieprasītāko produktu sarakstā ir atgriezies pretvīrusu līdzeklis Remantadīns.

2017. gada pirmajā pusgadā tika veiksmīgi noslēgta produktu reģistrācija Armēnijā, Albānijā un Azerbaidžānā. Reģistrācijas procesi ir uzsākti Nepālā, tie turpinās Armēnijā, Turcijā, Mjanmā, Kamerūnā un Vjetnamā. Ir uzsākta AS Olainfarm Baltkrievijas meitasuzņēmuma NPK Biotest medikamentu reģistrācija Baltkrievijā. Tuvākajā laikā AS Olainfarm plāno sākt ražot vairākus uzņēmumam jaunus pretsāpju un pretiekaisuma produktus.

AS Olainfarm akcionāru pilnsapulce 2017. gada 1. jūnijā apstiprināja koncerna darbības plānu 2017. gadam, kas paredz, ka tā apgrozījums 2017. gadā tiek plānots 127 miljonu eiro apmērā, bet tīrā peļņa – 15,5 miljonu eiro apmērā. Saskaņā ar neauditēto 2017. gada pirmā pusgada pārskatu gada realizācijas plāns ir izpildīts par 49%, bet gada peļņas plāns – par 37%. Ņemot vērā būtisko novirzi peļņas plāna sasniegšanā, tuvākajā laikā uzņēmuma valde lems par peļņas plāna pārskatīšanu.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām