Olainfarm dubultojis realizācijas apjomus

2011. gada 14. oktobris plkst. 11:38
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Zāļu ražotāja a/s Olainfarm produktu realizācija septembrī pieaugusi par 102%, salīdzinot ar šo periodu pērn, un veido 3,71 milj. Ls.

Visstraujākais realizācijas pieaugums novērojams Kanādā, kur tas palielinājies 442 reizes, Ukrainā tas gandrīz četrkāršojies. Savukārt Baltkrievijā pieaudzis par 71%, bet Krievijā par 63%, liecina provizoriskie rezultāti. A/s Olainfarm lielākie noieta tirgi septembrī bijuši Ukraina, Krievija, Baltkrievija un Latvija.

Šā gada deviņos mēnešos provizoriskais uzņēmuma realizācijas apjoms sasniedzis 26,72 milj. Ls. Tas ir pieaugums par 42%, salīdzinot ar attiecīgo periodu 2010.gadā, un jau par gandrīz 7% pārsniedz Olainfarm apgrozījumu visā 2010.gadā kopā.

Pagājušajā gadā zāļu ražotāja gada apgrozījums sasniedza 25,02 milj. Ls. Visstraujākais realizācijas pieaugums šā gada deviņos mēnešos vērojams Kanādā, kur tā palielinājusies 51 reizi, Nīderlandē – 11 reizes, Ukrainā – par 156%, Latvijā – par 43%, Kazahstānā un Uzbekistānā – par 21%, Lietuvā – par 20%. 15% pieaugums novērojams Krievijā un Baltkrievijā.

A/s Olainfarm šā gada budžets un darbības plāns paredz, ka uzņēmuma apgrozījums sasniegs 29,4 milj. Ls, bet peļņa veidos 5,1 milj. Ls. Saskaņā ar šiem provizoriskajiem apgrozījuma rādītājiem uzņēmums deviņu mēnešu laikā izpildījis 91% no visam gadam plānotās realizācijas.

DB jau rakstīja, ka Rīgas biržā kotētā uzņēmuma šā gada pirmā pusgada finanšu rādītāji liecina, ka uzņēmuma peļņa sasniegusi 3,2 milj. Ls, kas ir Olainfarm jauns peļņas rekords šādā laika periodā. Savukārt uzņēmuma apgrozījums šā gada sešos mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn pieaudzis par 42% un sasniedzis 17,8 milj. Ls.
 

Dalies ar šo rakstu