Olainfarm kaļ ilgtermiņa plānus par veterinārā virziena attīstību

2018. gada 30. oktobris plkst. 6:05
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

AS Olainfarm kaļ ilgtermiņa attīstības plānus par veterinārā virziena attīstību, jaunu uzņēmumu iegādi Rietumeiropā un aptieku tīkla Latvijas aptieka paplašināšanu, kā arī gatavojas ārkārtas akcionāru sapulcei.

Šādi var raksturot uzņēmuma Olainfarm padomes priekšsēdētāja Pāvela Rebenoka ieskicētās vadības prioritātes. P. Rebenoks Olainfarm padomi vada kopš septembra un sarunā ar Dienas Biznesu uzsver, ka uzņēmuma turpmākā attīstība būs aktīvāka un agresīvāka. «Gribam iet agresīvu attīstības ceļu, nevis tikai apsaimniekot to, kas ir. Ja mēs stāvam uz vietas, tad faktiski ejam atpakaļ,» pauž P. Rebenoks.

Fragments no intervijas

Uzņēmuma reputācija no akcionāru strīdiem ir cietusi, vai ir plāns kā situāciju vērst par labu?

Šobrīd ir tikai divi akcionāri – Nika Saveļjeva un Signe Baldere-Sildedze – kas, dara visu, lai kaitētu uzņēmumam un šādi samazinātu sava īpašuma vērtību. Mēs jautājuma risināšanai esam nopietni pievērsušies un mūsu prioritāte situācijas uzlabošanai ir aktīvs darbs ar investoriem, mazākuma akcionāriem. Darbā atpakaļ ir pieņemts Salvis Lapiņš un šobrīd pilda valdes padomnieka amatu un viņa pienākums ir komunikācija ar investoriem un akcionāriem, viņš agrāk bija valdes loceklis. Salvis Lapiņš ir atsācis vadīt biržas vebinārus, kas ir svarīgi korporatīvai pārvaldībai. Šādi demonstrējam atbildību pret investoriem un agrāk tā bija prakse vairāku gadu garumā. Saņemam atzinīgus vārdus par šādu praksi, ir sevišķi no ārvalstu investoriem, kas ieguldījuši uzņēmumā naudu. Viņi arī, protams, lasa presi un līdz viņiem nonāk informācija, kas rada satraukumu. Pēc vebināra notika aptauja un faktiski lielākā daļa mazākuma akcionāru atbildēja, ka viņi savas akcijas pieturēs un nepārdos. Daļa sacīja, ka turpinās iepirkumus, jo Olainfarm akciju cena biržā bija nonākusi zemākajā punktā, kādā tā pēdējos gadus ir bijusi, tādēļ ir īstais brīdis, lai investētu. Investori mums tic. Šobrīd plānojam vizītes un nākammēnes mums būs tūre uz Skandināviju, Igauniju, Lietuvu, kur tiksimies ar lielākajiem akcionāriem, lai klātienē varam izstāstīt savu vīziju par uzņēmuma attīstību. Cenšamies atspēkot negatīvās aktivitātes, kas vērstas pret uzņēmumu, cenšamies sniegt objektīvu informāciju, kas ir mūsu rīcībā.

Kā komentējat neseno akciju cenu kritumu biržā?

Akcionāru uzvedība biržā neatspoguļoja reālo stāvokli uzņēmuma finanšu situācijā. Tas ir krietni labāks. Akciju cenas ir nostabilizējušas. Ceram, ka redzot reālos rezultātus par 2018. gada trešo ceturksni, akcionāru uzticība atgriezīsies. Ja paskatāmies objektīvi, tad pēc cenu krituma ir vērojama stabilizācija un cenu koridors turas stabili. Esmu pārliecināts, ka būs ne tikai stabilizācijas, bet arī izaugsmes tendence, sekojot līdzi reālajai situācijai uzņēmuma finanšu rādītājos. Stagnācijas periods uzņēmuma ir beidzies, ja investori grib ieguldīt naudu, tad šis ir īstais brīdis. Uzņēmumā notiekošais, protams, bija negaidīts pavērsiens, līdz ar to varēja saprast akciju turētāju satraukumu. Nevajag aizmirst, ka vienlaikus ar Olainfarm akciju kritumu oktobrī, cenas noslīdēja arī citiem uzņēmumiem pasaules biržās.

Visu rakstu Ar labu finanšu rezultātu cer noturēt akcionārus lasiet otrdienas, 30.oktobra laikrakstā Dienas Bizness! Pērc un lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Dalies ar šo rakstu