Olainfarm novembrī realizējis par 71% vairāk nekā pērn

2011. gada 15. decembris plkst. 17:28
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Šā gada novembra provizoriskie rezultāti liecina, ka a/s Olainfarm produktu realizācija ir pieaugusi par 71%, salīdzinot ar šo pašu periodu pērn. Lielākais realizāijas apjomu pieaugums bijis Bulgārijā un Gruzijā. Zāļu ražotāja a/s Olainfarm produktu realizācijas apjomi sasnieguši 3,68 miljonus latu jeb apmēram 5,24 miljonus eiro.

Lielākais realizācijas pieaugums ir bijis Bulgārijā, kur produktu realizācija palielinājusies teju 24 reizes. Ievērojams realizēto produktu apjoma pieaugums ir bijis arī Gruzijā, kur realizēto produktu apjoms palielinājies gandrīz 17 reizes, Kazahstānā pieaugums ir bijis par 194%, Baltkrievijā – par 122%, Ukrainā – par 111%, Azerbaidžānā – par 89%.

Šā gada novembrī a/s Olainfarm lielākie noieta tirgi bijuši Krievija, Ukrain, Baltkrievija, Kazahstāna un Latvija. Aizvadītajā mēnesī veiktas arī ievērojamas piegādes uz ASV.

Šā gada vienpadsmit mēnešos provizoriskais a/s Olainfarm realizācijas apjoms sasniedz 33,61 miljonu latu (apmēram 47,82 miljonus eiro), kas ir pieaugums par 45%, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo periodu. Straujākais realizācijas pieaugums šā gada vienpadsmit mēnešos bija Nīderlandē, kur realizācija pieaugusi 18 reizes, Ukrainā, kur realizācija pieaugusi par 139%, Latvijā – par 35%, Kazahstānā – par 32%, Baltkrievijā – par 25% un Lielbritānijā, kur tā palielinājusies par 23%.

Laika posmā no šā gada janvāra līdz novembrim (ieskaitot) a/s Olainfarm lielākie noieta tirgi bija Krievija, Ukraina, Baltkrievija, Latvija un Kazahstāna.

Novembra vidū uzņēmuma valde pārskatīja realizācijas un peļnās prognozi 2011. gadam, nosakot, ka realizācijas apjoms ir plānots 35 miljoni latu (aptuveni 49,8 miljoni eiro), bet peļņas apjoms būs 6,3 miljoni latu (ap 8,96 miljoniem eiro). Saskaņā ar provizoriskajiem rezultātiem vienpadsmit mēnešu laikā izpildīti 96% no pārskatītās gada realizācijas prognozes.

A/s Olainfarm ir viens no lielākajiem Baltijas valstu uzņēmumiem ar gandrīz 40 gadu pieredzi medikamentu un ķīmiski farmaceitisko produktu ražošanā.

Šobrīd Olainfarm produkciju eksportē uz vairāk nekā 30 pasaules valstīm, tostarp Baltijas valstīm, Krieviju, citām NVS valstīm, Eiropu, Ziemeļameriku, Āzijas valstīm un Austrāliju.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām