Olainfarm piederošā Latvijas aptieka pievienos iepriekš iegādātos aptieku uzņēmumus

2017. gada 27. februāris plkst. 16:56
Autors: LETA
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Farmācijas kompānijai AS Olainfarm piederošā SIA Latvija aptieka sev pievienos iepriekš iegādātos aptieku uzņēmumus, liecina Firmas.lv informācija.

Latvijas aptiekai paredzēts pievienot SIA Rūpes Farm aptieka, kas atrodas Rīgā, SIA Stefānijas aptieka, kas atrodas Olainē, SIA Jūras aptieka, kas atrodas Ventspilī, SIA Gostiņu aptieka, kas atrodas Olainē, SIA Nikafarm, kas atrodas Olainē, un SIA FB1, kas arī atrodas Olainē.

Kā aģentūrai LETA skaidro Latvijas aptieka valdes loceklis Ilmārs Pajuste, šie aptieku uzņēmumi iegādāti laika posmā no 2015.gada decembra līdz 2016.gada beigām. Visas šo uzņēmumu pārvaldītās aptiekas ar zīmolu "Latvijas aptieka" sākušas strādāt pērn.

Kopumā 2016.gada beigās zīmola Latvijas aptieka tīklu veidoja 63 aptiekas. Reorganizācija ir noslēdzošais uzņēmumu pievienošanas posms uzņēmumam "Latvijas aptieka", norāda Pajuste.

Lēmums par šo uzņēmumu reorganizāciju pieņemts 20.janvārī, paziņojums par šo uzņēmumu reorganizāciju oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis publicēts 23.februārī.

Kreditoru prasījumi piesakāmi viena kalendāra mēneša laikā no reorganizācijas paziņojuma publicēšanas dienas oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis. 

Kā ziņots, provizoriskie konsolidētie 2016.gada 12 mēnešu rezultāti liecina, ka Latvijas aptieka realizācija sasniedza 18,7 miljonus eiro, kas ir par 11% vairāk nekā šajā periodā gadu iepriekš. Savukārt šogad janvārī Olainfarm piederošā aptieku tīkla "Latvijas aptieka" realizācija sasniedza 1,72 miljonus eiro, kas ir par 4% vairāk nekā šajā periodā pērn.

Kā liecina Firmas.lv informācija, Latvijas aptieka apgrozījums 2015.gadā bija 16,505 miljoni eiro, bet peļņa - 552 843 eiro. Latvijas aptieka ietilpst farmācijas kompānijas koncernā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 15 650 eiro.

Olainfarm nodarbojas ar gatavo zāļu formu, farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju, kā arī ar ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Kompānijas lielākais īpašnieks tiešā un netiešā ceļā ir Olainfarm valdes priekšsēdētājs Valērijs Maligins. Olainfarm akcijas kotē Nasdaq Riga Oficiālajā sarakstā. 

Dalies ar šo rakstu