Olainfarm pirmajā ceturksnī uzstāda peļņas rekordu

2012. gada 01. jūnijs plkst. 15:22
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

A/s Olainfarm šā gada pirmajā ceturksnī uzstādījusi jaunu peļņas rekordu. Koncerns gada pirmajos trīs mēnešos nopelnījis 2,4 milj. Ls, kas ir par 40% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā laika posmā, liecina paziņojums biržā NASDAQ OMX.

Līdz ar to šis ir bijis ienesīgākais ceturksnis kompānijas vēsturē.

Koncerna ceturkšņa apgrozījums bija 12,1 milj. Ls, kas ir par 48% vairāk nekā 2011. gada pirmajā ceturksnī, kad kompānija apgrozīja 8,2 milj. Ls, liecina a/s Olainfarm neauditētais peļņas un zaudējumu aprēķins.

«Latvijā caur savu farmācijas mazumtirdzniecības tīklu esam palielinājuši noietu vairāk nekā četras reizes un turpinām to audzēt. Tas ļauj mums jau otro reizi Olainfarm pastāvēšanas vēsturē gandarīt akcionārus ar dividendēm,» norāda uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Valērijs Maligins.

2012. gada pirmajā ceturksnī a/s Olainfarm realizācijas apjomi palielinājās visos galvenajos tās noieta tirgos, izņemot Baltkrieviju. Visstraujākais realizācijas pieaugums šī gada trīs mēnešos vērojams ASV, kur tā palielinājusies 267 reizes, Taivānā – 13 reizes, Latvijā – vairāk nekā četras reizes, Gruzijā – vairāk nekā trīs reizes un Ukrainā, kur tā  pieaugusi par 81%.

A/s Olainfarm lielākie noieta tirgi 2012. gada pirmajā ceturksnī bija Krievija, Ukraina, Latvija, Baltkrievija, Kazahstāna un Lielbritānija.

Uzņēmuma 2012. gada budžets un darbības plāns paredz, ka uzņēmuma apgrozījums šogad sasniegs 48 milj. Ls, bet tīrā peļņa – 86 milj. Ls.

Saskaņā ar šā gada pirmā ceturkšņa neauditēto pārskatu tā laikā realizācija ir sasniegusi 25% no gada plānotā apjoma, bet peļņa - 28% no gada plānotās.

Koncernu veido mātes uzņēmums a/s Olainfarm, tās meitas uzņēmums SIA Ozols JRD, par kura galveno darbības virzienu kļūs aktīvas atpūtas un sporta pasākumu organizēšana Olaines pilsētā, meitas uzņēmums Olainfarm Enerģija, kurš nodarbosies ar elektroenerģijas ražošanu un pārdošanu, izmantojot koģenerācijas tehnoloģijas, tūrisma aģentūra First Class Lounge un farmācijas mazumtirdzniecības uzņēmumi SIA Ilmas Aptieka, SIA Juko 99, SIA Veritas Farm, SIA Inula Farma, a/s Lege Artis un SIA Vita Plus. 2012. gada februārī tika iegādātas arī SIA Teriaks Pļaviņu Aptieka kapitāla daļas.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām