Olainfarm provizoriskais konsolidētais realizācijas apjoms pērn audzis 

AS «Olainfarm» provizoriskie konsolidētie 2017. gada decembra rezultāti liecina, ka produktu realizācija ir sasniegusi 10,08 miljonus eiro, kas ir par 2% mazāk nekā 2016. gada decembrī.

Dienas Bizness, 16.1.2018

Foto: LETA

Lielākais realizācijas pieaugums vērojams Ukrainā, kur tā ir palielinājusies par 700%, un Baltkrievijā - par 329%. Produktu realizācija visvairāk ir samazinājusies Kirgizstānā - par 36%, un Kazahstānā - par 32%. 2017. gada decembrī AS «Olainfarm» veica būtiskas piegādes uz Uzbekistānu. AS «Olainfarm» koncerna lielākie noieta tirgi decembrī bija Krievija, Latvija un Ukraina.

AS «Olainfarm» piederošā aptieku tīkla SIA «Latvijas aptieka» realizācija 2017. gada decembrī veidoja 2 miljonus eiro, kas ir par 21% vairāk nekā 2016. gada decembrī. Šajā laikā darbojās 69 aptiekas. SIA «Silvanols» apgrozījums 2017. gada decembrī bija 0.4 miljoni eiro, kas ir par 18% mazāk nekā šajā periodā 2016. gadā. SIA «Silvanols» 2017. gada decembrī realizēja produkciju deviņās Eiropas valstīs, ar «Olainfarm» starpniecību arī Baltkrievijā, Krievijā, Azerbaidžānā un Kosovā. Elastīgo medicīnisko izstrādājumu ražotāja SIA «Tonus Elast» realizācija 2017. gada decembrī veidoja 0.8 miljonus eiro, kas ir par 26% mazāk nekā 2016. gada decembrī, produkti tika realizēti 21 valstī trīs kontinentos.

2017. gadā provizoriskais konsolidētais AS «Olainfarm» realizācijas apjoms ir sasniedzis 114,04 miljonus eiro, kas ir par 4% vairāk nekā 2016. gadā. Visstraujākais realizācijas pieaugums 2017. gadā ir vērojams Vācijā, kur tās apjoms ir palielinājies par 103%, un Nīderlandē – par 57%. Lielākais kritums produktu realizācijā šajā laikā bija Ukrainā, kur tā samazinājās par 21%, un Uzbekistānā – par 15%. AS «Olainfarm» koncerna lielākie noieta tirgi 2017. gadā bija Krievija, Latvija, Ukraina un Baltkrievija. Koncerna produkti tika realizēti 61 valstī piecos kontinentos.

2017. gadā AS «Olainfarm» piederošā aptieku tīkla SIA «Latvijas aptieka» realizācija sasniedza 21.6 miljonus eiro, kas ir par 16% vairāk nekā 2016. gadā. SIA «Silvanols» apgrozījums 2017. gadā bija 5.2 miljoni eiro. Tas ir par 3% mazāk nekā 2016. gadā, kad SIA «Silvanols» apgrozījums bija 5.4 miljoni eiro. SIA «Silvanols» produkcija tika realizēta divpadsmit Eiropas valstīs, ar AS «Olainfarm» palīdzību arī Kazahstānā, Lietuvā, Baltkrievijā, Krievijā, Armēnijā, Mongolijā, Kosovā un Azerbaidžānā. SIA «Tonus Elast» realizācija 2017. gadā bija 8.5 miljoni eiro, produkti tika pārdoti 38 valstīs četros kontinentos.

Pēc nekonsolidētajiem AS «Olainfarm» provizoriskajiem rezultātiem produktu realizācija 2017. gada decembrī veidoja 8,08 miljonus eiro, kas ir par 4% vairāk nekā 2016. gada decembrī. Lielākais realizācijas pieaugums vērojams Ukrainā, kur tās apjoms ir palielinājies par 625%, Baltkrievijā – par 382%, un Lietuvā – par 50%. Produktu realizācija visvairāk ir samazinājusies Kazahstānā – par 54%. 2017. gada decembrī AS «Olainfarm» veica būtiskas piegādes uz Uzbekistānu un Bulgāriju. Lielākie noieta tirgi bija Krievija, Latvija un Ukraina. 2017. gada decembrī AS «Olainfarm» produkti tika realizēti 28 valstīs.

Pēc nekonsolidētajiem AS «Olainfarm» provizoriskajiem rezultātiem produktu realizācija 2017. gadā veidoja 91,97 miljonus eiro, kas ir tikpat, cik 2016. gadā. Visstraujākais realizācijas pieaugums 2017. gadā ir vērojams Vācijā, kur tās apjoms palielinājies par 100%, un Nīderlandē – par 57%. Lielākais realizācijas kritums 2017. gadā ir novērojams Ukrainā, kur tā ir samazinājusies par 28%. AS «Olainfarm» lielākie noieta tirgi šajā laikā bija Krievija, Latvija, Ukraina un Baltkrievija. Kopumā 2017. gadā AS «Olainfarm» produkti tika realizēti 51 valstī piecos kontinentos.

AS «Olainfarm» akcionāru sapulcē šī gada 1. jūnijā tika apstiprināts uzņēmuma darbības plāns, kas paredz, ka tā nekonsolidētais apgrozījums 2017. gadā sasniegs 96 miljonus eiro, savukārt konsolidētais apgrozījums – 127 miljonus eiro. Saskaņā ar šeit publicētajiem provizoriskajiem apgrozījuma rādītājiem 2017. gadā ir sasniegti 96% no plānotā nekonsolidētā apgrozījuma un 90% no plānotā konsolidētā apgrozījuma.

Tevi varētu interesēt

Saņemti vairāki AS Olainfarm akciju kontrolpaketes pirkšanas piedāvājumi, lielu interesi izrāda...

Valsts policijā (VP) saņemtie ekspertīžu rezultāti apstiprinājuši, ka pagājušā gada nogalē...

Nākamais gads tiks veltīts uzņēmuma stabilitātes nodrošināšanai, iespēju izmantošanai un izmaksu...

Mūžībā aizgājušā farmācijas kompānijas «Olainfarm» vadītāja un līdzīpašnieka Valērija...

AS «Olainfarm» padome ir pieņēmusi lēmumu ievēlēt uzņēmuma valdes priekšsēdētāja amatā...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

SIA Wims līdz šim koncentrēja darbību uz korporatīvo klientu apkalpošanu, bet nule...

Madonas novada uzņēmums SIA Pharmeko Lettland, kas specializējies ogu un sēņu iepirkšanā,...

Pēc maksātnespējīgās AS «KVV Liepājas metalurgs» administratora lēmuma pārdot uzņēmumu pa...

Maksātnespējīgā metalurģijas uzņēmuma AS KVV Liepājas metalurgs potenciālais investors Igors Šamiss paziņojis, ka investoru piedāvājums par uzņēmuma iegādi vēl ir spēkā.

Veiktas izmaiņas būvmateriālu ražotāja SIA «Knauf» valdē, liecina «Firmas.lv» informācija....

Maksātnespējīgās AS «KVV Liepājas metalurgs» maksātnespējas administrators Guntars Koris pieņēmis lēmumu uzņēmumam piederošo mantu pārdot izsolēs.

TOP trīs saimniecības pēc vidējā izslaukuma no vienas govs 2016./2017. pārraudzības gadā savas pozīcijas saglabājušas.

Uzņēmums uzrunājis daudzus pašmāju ražotājus, piemēram, a/s Madara Cosmetics un a/s Dzintars.

Skonto Plan galvenais eksporta tirgus jau piecus gadus ir Lielbritānija, galvenokārt Londona.

Gada laikā olu cenas pieaugušas par ceturtdaļu. «Veikali arī grib nopelnīt.»