Olainfarm realizācija oktobrī pieaug par 47%

2011. gada 15. novembris plkst. 17:08
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Zāļu ražotāja a/s Olainfarm provizoriskie šā gada oktobra rezultāti liecina, ka produktu realizācija pieaugusi par 47%, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, un veido 3,21 milj. Ls.

Lielākais realizācijas pieaugums novērojams ASV, kur tas palielinājies 607 reizes, Lielbritānijā –138 reizes, Ukrainā un Baltkrievijā – par 51%, un Latvijā – par 30%. Olainfarm lielākie noieta tirgi oktobrī bijuši Krievija, Ukraina, Baltkrievija, Nīderlande, Latvija un Lielbritānija, kā arī veiktas ievērojamas piegādes uz ASV un Šveici.

Šā gada desmit mēnešos provizoriskais Olainfarm realizācijas apjoms sasniedzis 29,93 milj. Ls, kas ir pieaugums par 42%, salīdzinot ar attiecīgo periodu 2010.gadā.

Visstraujākais realizācijas pieaugums šā gada desmit mēnešos vērojams Kanādā, kur tas palielinājies 51 reizi, Nīderlandē – 18 reizes, Ukrainā – par 143%, Latvijā – par 42%, Lielbritānijā – par 25% un Uzbekistānā – par 21%. Uzņēmuma lielākie noieta tirgi desmit mēnešos bija Krievija, Ukraina, Baltkrievija, Latvija un Kazahstāna.

Olainfarm šā gada budžets un darbības plāns paredz, ka uzņēmuma apgrozījums sasniegs 29,4 milj. Ls, bet peļņa veidos 5,1 milj. Ls. Saskaņā ar šiem provizoriskajiem apgrozījuma rādītājiem, 2011.gada desmit mēnešu laikā uzņēmums jau par gandrīz 2% ir pārspējis apgrozījuma prognozi, līdz ar to uzņēmuma valde plāno palielināt apgrozījuma un peļņas prognozi. Jaunās peļņas un apgrozījuma prognozes tiks publicētas pēc akciju tirdzniecības sesijas beigām 16.novembrī.

Olainfarm ir Latvijā otrs lielākais zāļu ražotājs. Kompānija nodarbojas ar gatavo zāļu formu ražošanu ‒ farmaceitisko preparātu un uztura bagātinātāju ražošanu, kā arī ķīmisko vielu un aktīvo farmaceitisko ingredientu ražošanu. Kompānijas akcijas kotē NASDAQ OMX Riga oficiālajā sarakstā.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām