Olainfarm realizācijas apjomi pērn pieauguši par 45%

2012. gada 17. janvāris plkst. 11:13
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

2011. gadā a/s Olainfarm realizācijas apjoms sasniedza 36,27 miljonus latu, kas ir par 45% vairāk, salīdzinot ar 2010. gadu, liecina Olainfarm provizoriskie aprēķini, kas publicēti NASDAQ OMX Riga.

Visstraujākais realizācijas pieaugums pērn bijis Nīderlandē - 18 reizes, Ukrainā - 132%, Lietuvā – par 53%, Lielbritānijā – par 47% un Latvijā, kur realizācijas apjomi pieauguši par 33%.

Pērn a/s Olainfarm lielākie noieta tirgi bija Krievija, Ukraina, Baltkrievija, Latvija, Kazahstāna un Lielbritānija.

Pērnā gada novembrī Olainfarm valde pārskatīja peļņas un realizācijas prognozi 2011. gadam, nosakot, ka realizācijas apjoms gadā plānots 35 miljonu latu apmērā, bet peļņas apjoms – 6,3 miljoni latu. Saskaņā ar provizoriskjiem rezultātiem divpadsmit mēnešu laikā izpildīti 104% no pārskatītās gada realizācijas prognozes.

Olainfarm mārketinga pasākumus dažās valstīs, piemēram, Baltkrievijā, Latvijā un Tadžikistānā, īsteno Olainfarm pārstāvniecības, bet, piemēram, Krievijā, Ukrainā, Kazahstānā, Uzbekistānā, Azerbaidžānā un Moldovā uzņēmums mārketinga paklpojumus pērk no reģionālajiem vai vietējiem farmaceitiskā mārketinga uzņēmumiem, norādīts Olainfarm paziņojumā biržā NASDAQ OMX Riga.

Šajās valstīs ir izvēlēti virzāmie produkti, un atlīdzība par mārketinga pakalpojumiem tiek rēķināta kā procentuālā daļa no virzāmā produkta realizācijas apjoma konkrētā valstī – šī daļa svārstās no 30% līdz 40% atkarībā no produkta un valsts. Vēl citās valstīs (Gruzijā un līdz nesenai pagātnei arī Ukrainā) Olainfarm pašiem tiešā veidā mārketinga izmaksu nav, tomēr, tā vietā uzņēmuma produkcija tiek realizēta ar atlaidēm, un Olainfarm partneris izmanto piešķirto atlaidi, lai apmaksātu mārketinga izmaksas, teikts paziņojumā.

Pērnā gada deviņu mēnešu laikā pamatlīdzekļu iegādei tika iztērēti 2,2 miljoni latu. Galvenās pozīcijas, kurās līdzekļi ir ieguldīti, ir iekārtas un mašīnas (pārsvarā analītiskās) –  0,7 miljoni latu, avansa maksājumi par pamatlīdzekļiem - 0,7 miljoni latu, pārējie pamatlīdzekļi un inventārs - aptuveni 0,2 miljoni latu, bet reģistrācijas izmaksas veido 0,16 miljonus latu.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds