Olainfarm: Rubeļa devalvācija varētu pozitīvi ietekmēt uzņēmuma darbību

2011. gada 24. maijs plkst. 13:10
Autors: nozare.lv
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Vakar notikušās Baltkrievijas rubeļa devalvācijas sekas varētu sniegt arī pozitīvu devumu Latvijas zāļu ražotājam a/s Olainfarm,  atzina uzņēmuma valdes loceklis Salvis Lapiņš.

Pēc viņa teiktā, par galējo devalvācijas ietekmi uz uzņēmējdarbību varēs spriest tikai pēc mēneša un Olainfarm patlaban aktīvi sazinoties ar savu Baltkrievijas pārstāvniecību, lai novērtētu tās iespējamās sekas.

Lapiņš norāda, ka lielākā daļa Olainfarm medikamentu Baltkrievijas tirgū nav sektorā, ko ļoti ietekmētu cenas. Tie pārsvarā esot recepšu medikamenti, turklāt ar unikālām vielām, - līdz ar to bez tiešiem konkurentiem.

«Baltkrievijas tirgus daļa Olainfarm jau tā ir kāpusi. Turklāt, ņemot vērā valsts politisko un ekonomisko nestabilitāti, vairākas Rietumu kompānijas izvēlas Baltkrievijas tirgū neienākt vai arī to atstāt, līdz ar to atbrīvojas tirgus nišas,» skaidro Lapiņš.
Vienlaikus viņš atzīst, ka devalvācija varētu samazināt Baltkrievijas iedzīvotāju pirktspēju.

Jau ziņots, ka Baltkrievija pirmdien paziņoja par Baltkrievijas valūtas - rubeļa - oficiālu devalvāciju vairāk nekā 50% apmērā.
Centrālā banka norādīja, ka, sākot ar otrdienu, 24.maiju, rubeļa oficiālais kurss pret dolāru būs 4930 rubeļi, bet pret eiro - 6915 rubeļi, tādējādi rubeļa vērtība pret dolāru un eiro samazināsies par attiecīgi 56,3% un 53,1%.

Kā vēstīts, Olainfarm lielākie noieta tirgi 2011.gada četros mēnešos bijuši Krievija, Ukraina, Baltkrievija, Lielbritānija un Latvija. Provizoriskais kompānijas realizācijas apjoms gada pirmajos četros mēnešos sasniedzis 11,32 miljonus latu, kas ir par 39% vairāk nekā analogā laika posmā pērn.

Pašlaik Olainfarm produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 30 pasaules valstīm, tostarp Baltijas valstīm, Krieviju, citām NVS valstīm, Eiropu, Ziemeļameriku, Āzijas valstīm un Austrāliju.

Olainfarm akcijas tiek kotētas NASDAQ OMX Riga Oficiālajā sarakstā.

Uzņēmuma lielākais akcionārs ir SIA Olmafarm, kam pieder 42,56% akciju. Savukārt Olmafarm vienīgais īpašnieks ir Valērijs Maligins, liecina "Firmas.lv" informācija.

 

Dalies ar šo rakstu