Olu ražotāji: nepieciešams cenu kāpums 10% apmērā

2011. gada 31. oktobris plkst. 13:57
Autors: BNS
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Patlaban olu cenas veikalos ir neatbilstošas to ražošanas izmaksām, un, lai uzlabotu ražotāju situāciju, cenas jāpalielina par aptuveni 10%, aģentūrai BNS pastāstīja aptaujātie olu ražotāji.

Olu ražotāja Madona valdes loceklis aģentūrai BNS norādīja, ka olu cenas ir zemākas nekā pērn. «Ar tām cenām, kādas ir pašlaik, ir grūti, tās ir zemākas nekā pērn,» sacīja Jeršovs un piebilda, ka lielāko daļu augsto olu ražošanas izmaksu veido augstās graudu cenas. «Lai gan graudu cenas ir samazinājušās kopš vasaras beigām, tās vienalga ir ļoti augstas,» viņš atzina.
Līdz ar to olu cenas veikalos nav atbilstošas ražošanas izmaksām. «Cenas nav atbilstošas – tām vajadzētu par 10% pieaugt,» minēja Madonas valdes loceklis, taču neprognozēja, ka varētu būt gaidāms olu cenu kāpums.

Jeršovs arī atzina, ka zemo olu cenu dēļ uzņēmumam šogad nav gaidāma izaugsme, kā arī tiks atlikts investīciju projekts – graudu pieņemšanas bedres izveide.
Arī Latvijas lielākā olu ražotāja Balticovo padomes priekšsēdētājs Valdis Grimze aģentūru BNS informēja, ka olu ražotājus apgrūtina zemās produkcijas cenas. «Ir dārga barība, bet produkcijas cenas ir zemas,» paskaidroja Grimze.

Pēc viņa teiktā, lai olu ražotāji varētu strādāt bez zaudējumiem un varētu attīstīties, olu cenu pieaugums būtu nepieciešams 5–10% apmērā. Arī Grimze nevarēja pateikt, kad olu cenas varētu pieaugt. «Nez vai tuvākajā laikā, bet vajadzētu pieaugt,» klāstīja Balticovo padomes priekšsēdētājs.

Madona reģistrēta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir 350 tūkstoši latu. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir kompānija Bolnis, kurai pieder 99,99% Madonas akciju.

Balticovo pamatdarbība ir vistu olu, olu pulvera, olu šķidrās masas, vārītu vistu olu bez čaumalas, vārītu kapātu olu ražošana un realizācija. 1992.gadā dibinātā uzņēmuma pamatkapitāls ir 3,097 miljoni latu. Balticovo lielākais īpašnieks ir "BCO", kam pieder 95,42% akciju, bet pārējās akcijas pieder vairākām privātpersonām.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām