OPEC: Lai apmierinātu pieprasījumu naftas industrijai būs nepieciešami 10 triljoni dolāru

2016. gada 18. oktobris plkst. 18:43
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Pasaules naftas industrijai nākamo 20 gadu laikā būs nepieciešamas astronomiskas investīcijas, savādāk tiks apdraudēta tās spēja apmierināt nākotnes naftas pieprasījumu, otrdien brīdinājusi Naftas Eksportētājvalstu organizācija (OPEC).

Tās ģenerālsekretārs Muhameds Barkindo uzsvēris, ka nesenais sabrukums naftas tirgū ir ievērojami iedragājis investīciju apjomu, galvenokārt, izpētes un ražošanas sektorā, tādējādi apdraudot gan ražotājus, gan patērētājus.

«Tas ietekmē mūs visus. Saskaņā ar mūsu pasaules naftas tirgus pārskatu, ko oficiāli publicēs nākamajā mēnesī, mēs prognozējam, ka līdz 2040.gadam industrijai būs nepieciešamas investīcijas 10 triljonu dolāru apmērā, lai uzturētu ražošanas apjomus un līdz ar to arī – piedāvājumu,» viņš uzsvēris.

Naftas cenu kritums kopš 2014.gada vasaras ir ievērojami bremzējis naudas ieplūdi šajā nozarē, gan ražošanas ziņā, gan jaunu naftas ieguves lauku meklēšanas ziņā. Pērn investīcijas saruka par 26% un tiek prognozēts, ka šajā gadā tās turpinās samazināties par 22%, un kritums gaidāms arī nākamgad.

Starptautiskās Enerģētikas aģentūras amatpersonas piekritušas šiem izteikumiem, uzsverot, ka piedāvājums ik gadu sarūk par 2 miljoniem barelu dienā, tādējādi katrus divus gadus no tirgus pazūd apjoms, kas ekvivalents Irākas ražošanas apjomiem. Tas nozīmē, ka industrija nespēs tikt galā ar gaidāmo enerģētikas pieprasījuma pieaugumu tuvākajos gados, pat, ja pieprasījums samazināsies. 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi