Operatoriem dažādi uzskati par to, kas ir 4G pakalpojumi

2013. gada 19. augusts plkst. 8:15
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Par ceturtās paaudzes jeb 4G tīklu pēc Starptautiskās telekomunikāciju apvienības definīcijas var saukt, ja tiek izpildīti divi kritēriji – 100 Mbit/s ielādes ātruma sasniegšana kustībā un 1 GB/s ielādes ātruma sasniegšana uz vietas.

Pagaidām attiecīgos nosacījumus nepilda neviens operators Latvijā, DB uzsvēra Bite Latvija Tehniskās nodaļas vadītājs Gints Butens (Gintas Butenas). «Ir pāragri runāt par 5G Latvijā, jo standarts vēl nav izstrādāts, turklāt mobilo sakaru nozares dalībnieki Latvijā vēl nav ne tuvu pakalpojumu pilnvērtīgai piedāvāšanai 4G tīklā,» DB atzīmēja Tele2 tehniskā direktore Līga Krūmiņa. «Viedokļi par jebko var būt dažādi, bet ātrgaitas tīkla tehnoloģija, ko Latvijas Mobilais telefons (LMT) vienīgais Latvijā piedāvā klientiem komercrežīmā, ir revolucionāras izmaiņas mobilajos sakaros, un to visā pasaulē sauc par 4G,» DB iebilst LMT viceprezidents Ingmārs Pūķis.

4G tīkls ir ietilpīgs lielam datu apjomam, un tas vēl vairākus gadus apmierinās interneta lietotāja vajadzības. Tai pašā laikā mobilo sakaru jomā viss attīstās tik strauji, ka 5G tehnoloģiju, iespējams, varam sagaidīt Latvijā nevis pēc septiņiem gadiem, bet pēc četriem, pieciem gadiem, pārdomās dalās I. Pūķis,vienlaikus piebilstot, ka jaunāko tehnoloģiju ieviešana nav LMT pašmērķis.

Pasaulē 5G ieviešana tiek gaidīta pēc 2020. gada un, visticamāk, testa režīmā Latvijas operatori to mēģinās pēc pasaules debijas – līdzīgi kā ar 3G un 4G/LTE, iebilst G. Butens. Vēsture liecina, ka katras jaunas tehnoloģijas izstrāde prasa aptuveni desmit gadus, piebilda L. Krūmiņa. Turklāt jaunas paaudzes tīkla uzstādīšana uzreiz nenozīmē vecās tehnoloģijas nomaiņu.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām