Opozīcija sašutusi par uzdzīvi Rīgas domē

2011. gada 28. aprīlis plkst. 16:16
Autors: Mārtiņš Apinis - Jānis Rancāns
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Vienotība bloka deputāti Rīgas domē (RD) ir sašutuši  par  izšķērdību un ambiciozajiem izklaides plāniem izglītības, kultūras un sporta nozarē, papildus pieprasot līdzekļus vairāk kā viena miljona latu apjomā, no kuriem lielākā daļa ir paredzēta izklaidei, plašsaziņas līdzekļus inormē Vienotība.

Šodien Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē pozīcijas deputāti akceptēja Izglītības, kultūras un sporta departamenta sagatavotos priekšlikumus  Rīgas pilsētas pašvaldības 2011. gada budžeta grozījumiem, neuzklausot opozīciju.

Vienotība bloka deputāti vairākkārt norādīja uz to, ka finansējums vairāk ir nepieciešams izglītībai, bērnu vasaras nometnēm un pedagogu atbalstam nevis izklaidei.

Tomēr, kā Db.lv noskaidroja sarunā ar Rīgas domi, par piešķirtiem izklaidei šos līdzekļus gluži nevarētu uzskatīt. Līdzekļi tiks piešķirti, piemēram, festivāla Staro Rīga organizēšanai, koncertzāles Ave Sol apsardzes nodrošināšanai, slidotavām un tml.

Līdzekļu ekonomija izveidojusies no valsts piešķirtās mērķdotācijas un pašvaldību savstarpējo norēķinu ieņēmumiem un šie līdzekļi jāiegulda izglītībā, norāda opozīcijas deputāti.

Pavisam RD Izglītības, kultūras un sporta departaments pašvaldības 2011.gada budžeta grozījumos ir sagatavojis priekšlikumus Ls 4 212 779 apjomā.

Dalies ar šo rakstu