Ostas prasīs kompensācijas par vētras postījumiem

2007. gada 15. janvāris plkst. 10:29
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Gan Mērsraga osta, gan Skultes osta plāno prasīt kompensācijas par vētras nodarītajiem postījumiem, biznesa portālam Db.lv stāstīja ostru pārvaldnieki.

Pagājušajā gadā Mērsraga osta saņēmusi kompensāciju 30 tūkstošu latu apmērā no Eiropas Savienības par 2005.gada janvāra vētras postījumiem, tomēr tādējādi tikusi segta tikai neliela daļa no 100 tūkstošus vērtajiem zaudējumiem, ko ostai radījusi vētra, informēja Mērsraga ostas pārvaldnieks Jānis Budreika. Kompensēti esot tikai postījumi, ko vētra radījusi kuģu kanālam. Arī par šīs vētras nodarītajiem postījumiem osta prasīšot kompensāciju. "Ja jau zemnieki tādas var saņemt, kāpēc mēs esam sliktāki," stāstīja J. Budreika, norādot, ka mazajām ostām tikpat kā nav brīvu līdzekļu, ko novirzīt postījumu novēršanai.

Lai pilnībā apzinātu vētras nodarītos postījumus ostai, esot nepieciešams laiks, jo joprojām esot liela viļņošanās, stāstīja J. Budreika. Tomēr pieredze liecinot, ka vētras ietekmē veidojas sanesumi. Patlaban jau esot skaidrs, ka vētra ir noskalojusi krastu un piestātnes, postījumi skāruši arī topošā industriālā parka teritoriju.

Pagaidām neesot iespējams noteikt, vai vētra ir skārusi kuģu kanālu, jo viļņošanās dēļ nav iespējams izmantot tehniku. Tomēr 2005.gada janvāra vētras ietekmē kanāls kļuvis seklāks un bijusi nepieciešama tā padziļināšana. J. Budreika informēja, ka kuģa ienākšanu ostā gaida rītdien un pārvalde cer, ka līdz tam laikam būs iespējams veikt kanāla dziļuma mērījumus, tomēr, ja arī kanālā būs izveidojušies sanesumi, kuģa ienākšana, visticamāk, netiks kavēta, jo ostā joprojām ir augsts ūdens līmenis - par metru augstāks, nekā parasti. Ja vētras ietekmē kanāls būs kļuvis seklāks, līdz tā iztīrīšanai, kas parasti prasot vismaz pāris mēnešus, tikšot samazināta pieļaujamā kuģu iegrime.

Savukārt Skultes ostas pārvaldnieks Igors Akulovs uzskata, ka vētra nav nodarījusi lielus postījumus, tomēr, kamēr tā nav beigusies, neesot iespējams noteikt postījumu apmēru. Šobrīd ostā esot slēgta kuģu satiksme, iespējams, bojāti krasta stiprinājumi, mols. Teritorija neesot applūdusi.

Arī Skultes osta prasīšot kompensācijas par vētras postījumiem, ja būšot tāda iespēja. Par 2005.gada janvāra vētras postījumiem osta saņēmusi nedaudz vairāk kā 60 tūkstošus latu kompensācijās, tomēr kopējais zaudējumu apmērs bijis aptuveni 250 tūkstoši latu.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām