Ozols: Latvijas finanšu sektorā notiekošo paši uztveram sakāpinātāk nekā ārzemēs

2018. gada 27. februāris plkst. 13:53
Sadaļa: Ekonomika
Dalies ar šo rakstu

Jautāts, kā tas, kas pašlaik norisinās Latvijas finanšu sektorā, ietekmē Latvijas tēlu, reputāciju un investīciju vidi, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Andris Ozols biznesa portālam db.lv norādīja uz negatīvo ietekmi, bet vienlaikus uzsvēra, ka Latvijas iedzīvotāji un uzņēmēji to uztver pārspīlēti negatīvi - kā izgāšanos, pat kaunu.

«Daži ārzemnieki ir mani uzrunājuši, arī uzņēmēji, ka tas kopumā liecina par valsts spēju attīrīties. Negodprātīgi cilvēki ir visās valstīs, arī, piemēram, Vācijā. Varbūt Latvijas šā brīža aktualitāte ir tā, ka tas notiek visaugstākajā līmenī, bet arī pasauli ir satricinājuši šādi gadījumi, un tas tomēr liecina arī par demokrātiju un spēju darīt to, kas jādara,» sacīja A. Ozols.

«Līdz ar to es domāju, ka paši latvieši to uztver daudz sakāpinātāk - kā milzu blamāžu, bet es domāju, ka pasaules kontekstā sliktākais ir, nevis reputācija iedzīvotāju vidū, bet finanšu sektora specifiskā reputācija. Paies zināms laiks rehabilitācijai,» pauda LIAA vadītājs.

Viņš norādīja, ka LIAA strādā ar «salīdzinoši piezemētiem projektiem, tie gan nav nelieli projekti, bet tie ir ražotāji, kas praktiskā līmenī spriež nevis par to, kāds ir Latvijas kredītreitings, bet gan, vai var atrast noteiktu skaitu ar kvalificētiem speciālistiem, par noteiktu atalgojumu, vai var izīrēt piemērotas telpas, vai ir pieejami inženieri. Līdz ar to ar avīzi var nosist mušu un banku, bet ražojošie un pakalpojumu uzņēmumi ir krietni vien piezemētāki un raugās uz Latviju kā uz salīdzinoši labi sakārtotu valsti, neskatoties uz visām mūsu nebūšanām».

Dalies ar šo rakstu