Būve

Pabeigts remonts vairākās Rīgas centra ielās; nākamgad atjaunos Brīvības un Lāčplēša ielu

Dienas Bizness, 23.10.2015

Foto: Renārs Koris

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Satiksmes departamenta vadība piektdien, 23. oktobrī, pārbaudīja būvdarbu norisi vairākās Rīgas centra ielās. Šajā būvsezonā ir atjaunots segums Raiņa bulvārī, Avotu un Sporta ielā, kā arī Artilērijas ielā. Savukārt vērienīgie Krišjāņa Barona seguma atjaunošanas darbi vēl turpinās, informē Rīgas dome.

«Krišjāņa Barona ielā šogad pabeigs atjaunot braucamo daļu, bet nākamgad - visas ietves. Ietves mēs bruģējam, jo tas ir daudz ilgtspējīgāks risinājums, arī apkope arī sanāk lētāka,» skaidro N. Ušakovs.

Viņš atgādina, ka nākamgad sāksies Brīvības un Lāčplēša ielu remonts - Lāčplēša iela tiks remontēta visā garumā, bet Brīvības iela posmā no Vecrīgas līdz Lāčplēša ielai un no VEF tilta līdz Juglai. Posms no Lāčplēša ielas līdz tiltam paliek 2017. gadam, piebilst N. Ušakovs.

Kā uzsvēra Satiksmes departamenta pārstāvji, ļoti īsos laika grafikos jau atjaunota apmēram trešdaļa seguma uz Kr. Barona ielas. Viss bruģis, kas patlaban tiek demontēts, pēc brauktuves pamatnes nolīdzināšanas tiek ievietots atpakaļ brauktuvē. Savukārt uz rekomendējošām velojoslām brauktuves abos virzienos tiek iestrādāts Latvijā ražots betona bruģis.

Pēc seguma atjaunošanas Kr. Barona ielā tiks veiktas izmaiņas satiksmes organizācijā un maksimālais atļautais braukšanas ātrums būs 30km/h. Tāpat autovadītājiem būs jārēķinās ar vēl vienu satiksmes dalībnieku – riteņbraucēju. Pēc 1. janvāra stāsies spēkā jaunie Ceļu satiksmes noteikumi, kuri paredz, ka pa rekomendējošo velojoslu varēs braukt arī autovadītāji.

Šajā būvniecības sezonā būvdarbi tika uzsākti vēlāk nekā ierasts, jo izmaiņas Būvniecības likumā, kas stājās spēkā pērnā gada nogalē, paredzēja virkni prasības seguma atjaunošanai, kuras būtiski atšķīrās no iepriekšējo gadu pieredzes.

Komentāri

Pievienot komentāru