Padoms startup: Ar rozā brillēm, bet ar abām kājām uz zemes

2016. gada 06. aprīlis plkst. 11:44
Autors: Anda Asere
Dalies ar šo rakstu

Bieži vien uzņēmēji veido biznesu idejas vārdā un pirmais solis tajā nav matemātisks aprēķins, tomēr ienākumu plūsmas aprēķins lieti noderēs

«Daudz kas tiek darīts tāpēc, ka intuīcija saka, ka tā vajag, bet arī tad, ja uz acīm ir rozā brilles, ir jāstāv ar abām kājām uz zemes. Ja cilvēks vēlas realizēt savu sapni, tad tā arī jāsaka, nevis jāmēģina kādam iestāstīt, ka tas būs liels bizness. Startup bieži māna sevi, slēpjoties aiz lielām frāzēm, un beigās sanāk tikai tāda nevalstiskā organizācija, kas daudzos līmeņos ir forši, bet biznesam jābūt kvalitatīvam, un tas nozīmē veselīgu naudas plūsmu. Ja tā nav, uzņēmums nevar atļauties novirzīt līdzekļus jauna projekta izstrādei vai dalībai izstādēs, kas nozīmē, ka kompānija nevar attīstīties,» uzskata Mikus Opelts, SkatSkat (SIA Giraffe Visualization Group) vadītājs. Viņa skatījumā nav problēmu sapņot, bet tad skaidri jāapzinās, ka grib konkrēto ieceri realizēt tāpēc, ka ir neracionāla vēlme to darīt.

Reizēm arī sākotnēji neracionālas biznesa idejas pārvēršas biznesā. «Arī mūsu pirmais matemātiskais aprēķins teica, ka šis bizness nevar eksistēt, jo 2010. gadā domājām, ka virtuālo tūru bizness Latvijā ir 20 tūkstoši latu, bet mēs augam par 100% gadā un pērn sasniedzām pusmiljonu eiro apgrozījumu,» saka M. Opelts.