Palanga vilina tūristus ar salaku svētkiem

2011. gada 10. februāris plkst. 17:02
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

12.februārī Palangā (Lietuva) jau astoto reizi notiks tradicionālie zivju svētki Palangas Salaka.

Uz gājējiem atvēlētās J. Basanāviča ielas atpūtniekus gaidīs svaigas, tikko kūpinātas vai ceptas salakas, kā arī zivs zupa. Porcija, kurā ierasti ir sešas apceptas salakas, maksā aptuveni latu. Par tradīciju kļuvusi arī iespēja iegādāties zivis improvizētā zivju tirdziņā, kur tās tirgo paši zvejnieki, vienlaicīgi arī plātoties ar saviem zvejnieku stāstiem.

Tradicionāli ir arī šo svētku konkursi – enkura celšanas sacensības, zvejnieku laivas stumšanas sacensības un salakas ēšanas čempionāts. Savu iespēju izmantos arī Lietuvas amatnieki, lai tirgotus savas metāliskās, māla, dzintara un citādi darinātās zivtiņas un citus rotājumus.

«Organizēta salakas nobaudīšana ir lieliska iespēja piesaistīt tūristus Palangā nesezonas laikā,» stāsta Palangas viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Gintars Sičūns, piebilstot, ka ar katru gadu uz šiem svētkiem ierodas aizvien vairāk tūristu gan no Lietuvas, gan Kaļiņingradas apgabala Krievijā, gan arī no Latvijas.

Salaka (lietuviski - stinta, krieviski - корюшка) sastopama Baltijas jūrā piekrastes rajonos, no kurienes ienāk upju lejtecēs un piejūras ezeros. Salaka koncentrējas upju grīvās ziemā, bet februārī - aprīlī ienāk upēs uz nārstu.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām