Palīdzība Haiti Latvijas kokrūpniekiem šķitusi neizdevīga 

Kokmateriālu piegāde dabas katastrofu izpostītajai Haiti, Latvijas kokrūpniekiem, šķiet, likusies neizdevīga, jo Ārlietu ministrijas izsludinātais 41,32 tūkstošus latus vērtais konkurss beidzies bez rezultātiem.

Jānis Lasmanis, 12.11.2010

AFP/Leta

«Pirms konkursa izsludināšanas tika veiktas konsultācijas ar uzņēmējiem un nozaru asociācijām, kā arī sociālajiem partneriem, lai identificētu Latvijas uzņēmēju intereses un iespējas minētā projekta īstenošanā. Tomēr vienīgais iesniegtais piedāvājums pilnībā neatbilda tehnisko specifikāciju prasībām, gan arī piedāvātā līgumcena pārsniedza plānotos un pieejamos finanšu līdzekļus,» skaidro ministrijas preses dienestā.

Tuvākajā laikā ministrija informēs valdību piedāvāto alternatīvo iespēju līdz šā gada beigām daļēji vai pilnībā apgūt Latvijas iesaistei Haiti atjaunošanā paredzētos līdzekļus. Tiks izvērtēts arī priekšlikums atvēlētos līdzekļus novirzīt Haiti holēras epidēmijas ierobežošanas pasākumu koordinācijai.

Db.lv jau vēstīja, ka Ārlietu ministrija gatavojas iepirkt kokmateriālu pagaidu māju būvniecībai Haiti, jo Latvija plāno iesaistīties Haiti atjaunošanas procesā, piedaloties Francijas NVO Acted īstenotā pagaidu koka mājokļu celtniecības projektā.

Tāpēc Ārlietu ministrija ir izsludināja iepirkumu konkursu par kokmateriālu –priedes dēļu un saplākšņa – iegādi pagaidu mājokļu celtniecībai Haiti. Paredzamā līgumcena bija 41,32 tūkst. Ls bez PVN.

Iepirkums tika izsludināts vadoties no Acted iesniegtā pieprasījuma un specifikācijām, kā arī saskaņā ar Publisko iepirkumu likumā norādīto kārtību.

Šī gada janvārī Haiti notikušajā zemestrīcē bojā gāja 222,6 tūkst. cilvēku, ievainojumus guva 300 tūkst. šīs valsts iedzīvotāju. Katastrofa izpostīja 60% valsts infrastruktūras, kā arī 188 tūkst. māju.