Palielina atbalstu dārzeņu nozarei pēc E. coli krīzes; Latvija saņems 57 tūkstošus

2011. gada 29. jūlijs plkst. 15:40
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Dalībvalstis ir piekritušas Eiropas Komisijas priekšlikumam no 210 līdz 227 miljoniem eiro palielināt Eiropas Savienības (ES) atbalstu dārzeņu audzētājiem, kurus skārusi baktērijas E. coli izraisītā krīze. Latvija no šīs summas saņems 57 381 eiro, informēja Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Lielākās kompensācijas saņems dārzeņu audzētāji Spānijā, Polijā, Itālijā un Nīderlandē.

Kopējās naudas summas palielināšana ļaušot EK par 100% segt dažādu dalībvalstu kompensācijas pieprasījumus.

Pēc visu dalībvalstu paziņojumiem par pieprasīto ES atbalstu visiem ārkārtas pasākumiem, t. i., dārzeņu izņemšanai no tirgus, negatavu dārzeņu novākšanai un ražas nenovākšanai, secināts, ka E. coli izraisītās krīzes sakarā veikto pasākumu finansiālā ietekme ir bijusi mazliet lielāka nekā paredzēts. Ņemot vērā ievērojamos traucējumus augļu un dārzeņu tirgū un augļu un dārzeņu nozarei nodarīto kaitējumu, EK uzskata, ka ir nepieciešams palielināt budžetu līdz 227 miljoniem eiro, skaidroja Latvijas pārstāvniecībā.

17. jūnijā EK vienojās par ārkārtas atbalsta paketi 210 miljonu eiro vērtībā svaigo dārzeņu audzētājiem. Šī shēma ļāva ES samaksāt audzētājiem par gurķiem, tomātiem, salātiem, kabačiem un papriku, kas E. coli epidēmijas dēļ tika izņemti no tirgus laikā no 26. maija līdz jūnija beigām.

Dalībvalstīm līdz 18. jūlijam bija jādara zināmi to galīgie pieprasījumi. Taču no dažām valstīm bija vajadzīga un tika pieprasīta papildu informācija. Komisija saņēma un izanalizēja šo papildu informāciju un dažos gadījumos atjaunināja attiecīgo valstu paziņojumus. Tagad tai esot pilnīgs pārskats par kopējo pieprasījumu.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām