Palielinās arī uzņēmēju atbildību ceļu būvē

2013. gada 07. februāris plkst. 8:10
Dalies ar šo rakstu

Pēc sabiedrības pieaugošās neapmierinātības par ceļu stāvokli amatpersonas sola uzlabot darbu kvalitāti un kontroli.

Satiksmes ministrija (SM) jau tuvākajā laikā sagatavos ziņojumu par ceļu būvei pieejamo finansējumu, kas gan būs atkarīgs no sarunu iznākuma Briselē, DB norāda ministrijas valsts sekretārs Anrijs Matīss. Ziņojumam komplektā būs minēts arī pasākumu kopums ceļu būvniecības kvalitātes uzlabošanai.

Runa ir par skaidru specifikāciju ar mazākām pielaidēm nekā līdz šim, valdības apstiprinātām prasībām  gan izmantojamo materiālu, gan darbu kvalitātes jomā. Tāpat tiks risināts jautājums par kvalitātes laboratorijas funkciju un pilnvaru palielināšanu. «Vērtēsim arī iespēju iepirkumu likumā paredzēt stingrākas sankcijas par kvalitātes pārkāpumiem, lai varētu uz laiku diskvalificēt no valsts iepirkumiem komersantus, kuru darbu kvalitāte nebūs atbilstoša līgumiem,» tā viņš.

Kaut arī mums nav pretenziju pret kontroles pastiprināšanu, īsti neesam sapratuši, kā domāts atsevišķi nodalīt uzraudzības un kontroles jomu, jo Latvijas valsts ceļi šos pakalpojumus šobrīd iepērk privātajā sektorā, kaut arī LVC, protams, ir attiecīgo projektu vadītāji, norāda biedrības Latvijas ceļu būvētājs (LCB) izpilddirektors Zigmārs Brunavs. Viņaprāt, būtu jāliek cits uzvars, jo būvnieks  ir tikai gala izpildītājs, kas būvēs, kā viņam liks.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām