Palielināsies iekšzemes pasta paku tarifi

2010. gada 30. novembris plkst. 15:05
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir apstiprinājusi Latvijas Pasta izstrādātos iekšzemes pasta paku tarifus, DB informēja Latvijas Pasta pārstāve Agija Tērauda.

Noteikt jaunus iekšzemes paku tarifus bijis nepieciešams, lai nodrošinātu pakalpojuma rentabilitāti. Pašreiz spēkā esošie tarifi nav mainīti kopš 2005.gada, teikts paziņojumā. Atbilstoši iekšzemes pasta paku sūtījumu statistikas analīzei, sūtījumu tarifu maiņa ietekmējot apmēram 1% no visiem Latvijas iedzīvotājiem.

Savukārt galvenie paku pārsūtīšanas pakalpojuma lietotāji esot pašnodarbinātas personas ar vidējiem vai augstiem ienākumiem.

Jaunie tarifi spēkā stāsies ar nākamā gada 1.janvārī.

Iekšzemes pasta pakām B klasē svarā līdz 1 kg tarifs patlaban ir 0,96 Ls bez PVN, Latvijas pasts piedāvā to palielināt līdz 2,1 Ls bez PVN. Savukārt B klasē līdz 3 kg piedāvāts tarifu palielināt no 1,42 Ls bez PVN līdz 2,49 Ls bez PVN jeb par 72%.
Vislielākais tarifa palielinājums ir B klasē svarā no 15 līdz 20 kg. Tur tarifu plānots palielināt par 216%.

Iepriekš Latvijas pasta valdes priekšsēdētājs Aivars Veiss LD/DB norādīja, ka ir nepieciešamas izmaiņas iekšzemes paku sūtīšanas tarifos. Tiesa, A. Veiss solīja, ka tarifi netiks paaugstināti, jo šajos ekonomiskajos un konkurences apstākļos tas nebūtu prāta darbs - tarifi tiks izlīdzināti pa sūtījumu paku grupām, lai nebūtu tā, ka divas vieglākas pakas ir lētāk aizsūtīt nekā vienu paku uzreiz.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām