Palikuši vēl trīs pretendenti uz lidostu

2009. gada 26. janvāris plkst. 16:18

Uz Starptautiskā lidosta Rīga konkursu par partnera atlasi kopuzņēmuma nodibināšanai un infrastruktūras attīstībai palikuši trīs pretendenti.

Šodien notika konkursa otrās kārtas piedāvājumu atvēršana, un tam pieteikušies trīs pretendenti ar lielu starptautisko pieredzi. 1) Konsorcijs AERIX Consortium, kuru veido kompānijas Aecon concessions, Africa Israel Investments Ltd., AFI Europe N.V., Morgan Stanley Infrastructure Inc. un SAVE Aeroporto di Venezia marco Polo S.p.A; 2) Hochtief AirPort GmbH, kas ir viena no pasaules vadošajām privātajām neatkarīgajām lidostu vadības kompānijām, kurai pieder akciju daļa Atēnas, Budapeštas, Diseldorfas, Hamburgas, Sidnejas un Tirānas lidostās; 3) Konsorcijs TAV Havalimanlari Holding AS un SKONTO BŪVE. TAV ir lielākais Turcijas lidostu operators, kas izveidots 1997. gadā. TAV nodrošina integrētus lidostu pakalpojums, ieskaitot pārvaldīšanu, finansēšanu un lidostas projektu celtniecību. 2006. gadā TAV ir nodibinājis partnerību ar investīciju banku Goldman Sachs International.

Konkursa komisija otrajā kārtā atlasīs un izvēlēsies vienu pretendentu, ar kuru slēgs līgumu, dibinot kopuzņēmumu starptautiskās lidostas Rīga attīstībai.

Šī konkursa mērķis ir izvēlēties partneri – vai konsorciju, ar kuru VAS Starptautiskā lidosta Rīga veidos kopuzņēmumu saskaņā ar publiskās privātās partnerības principiem.

Galvenais atlases noteikums ir spēja piedāvāt visizdevīgākos līguma noteikumus Jaunās starptautiskās lidostas Rīga attīstības projekta ātrai un efektīvai ieviešanai.

Tāpēc partnerim būs jānodrošina starptautiskās lidostas Rīga attīstības projekta finansēšana un vadību, objektu būvniecība un visu infrastruktūras objektu uzturēšana un apsaimniekošana.

Konkurss notiek divās kārtās: pirmā kārta paredzēja pretendentu kvalifikācijas pieteikumu iesniegšanu, kas nozīmē novērtēt iespējamo dalībnieku pieredzi un gatavību konkursa otrajai kārtai: partnera atlase kopuzņēmuma nodibināšanai VAS Starptautiskā lidosta Rīga infrastruktūras attīstībai.

Konkursa uzvarētājs un partneris, ar kuru Starptautiskā lidosta Rīga slēgs līgumu kopuzņēmuma dibināšanai būs zināms 2009. gada 6. martā. Līguma parakstīšana paredzēta 90 dienu laikā pēc konkursa 2.kārtas rezultātu paziņošanas datuma.

Starptautiskās lidostas Rīga infrastruktūras attīstība faktiski nozīmē pilnīgi jaunas lidostas celtniecību, iekļaujot esošās lidostas Rīga celtnes vienotā arhitektūras ansamblī. Projekta kopējās izmaksas tiek lēstas vairāku simtu miljoni eiro apmērā.