Papildināta - Par Conexus Baltic Grid akcionāru varētu kļūt Augstsprieguma tīkls

2017. gada 18. decembris plkst. 16:52
Sadaļa: Enerģētika
Dalies ar šo rakstu

Gaidāmas izmaiņas dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora, akciju sabiedrības Conexus Baltic Grid akcionāru sastāvā.

Par šīm izmaiņām plāno paziņot 19. decembrī, preses konferencē, kas notiks Augstsprieguma tīkls telpās, Dārzciema ielā 86.

Papildināta visa ziņa

Ņemot vērā šo faktu un DB rīcībā esošo informāciju, Augstsprieguma tīkls varētu kļūt par vienu no Conexus Baltic Grid akcionāriem. Pats uzņēmums gan plašākus komentārus pirms gaidāmās preses konferences nesniedz.

Pēc Ekonomikas ministrijas sniegtās informācijas, preses konferencē piedalīsies Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens un Augstsprieguma tīkls valdes priekšsēdētājs Varis Boks.

Arī Saeimas deputāts Ivars Zariņš DB apstiprināja, ka iepriekš ir izskanējusi neoficiāla informācija par to, ka Augstsprieguma tīkls varētu kļūt par Conexus Baltic Grid akcionāru. Šo lēmumu viņš gan vērtē negatīvi, norādot, ka priekš Latvijas ražotājiem tā ir slikta ziņa. «Latvijas ražotāji šī lēmuma dēļ pārmaksās. Sākumā par to, ka šīs akcijas no esošajiem akcionāriem tiks atpirktas par neadekvāti lielu cenu, bet pēc tam par neprasmīgi un neefektīvi apsaimniekotu infrastruktūru. Valstij par šo biznesu nav nekādas sajēgas,» norāda I.Zariņš.

Viņš uzskata, ka pareizais solis bija piesaistīt stratēģisko investoru, jo jau tagad gāzes tirgū valda pilnīgs bardaks. «Nav saprotams, kāpēc valsts par šo darījumu ir gatava maksāt vairāk nekā stratēģiskais investors,» secina deputāts.

Par vēlmi iesaistīties Conexus Baltic Grid pirkšanas darījumā, valdība paziņoja jau šā gada pavasarī, kad par to DB informēja Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Conexus Baltic Grid ir vienotais dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas operators Latvijā, kas sadarbojas ar juridiskajām personām, dabasgāzes tirgotājiem Baltijas jūras reģionā, saskaņā ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas noteiktajiem dabasgāzes pārvades sistēmu pakalpojumu tarifiem.

Conexus Baltic Grid
pārvalda arī Inčukalna pazemes gāzes krātuvi, kas ir nozīmīgs stratēģiskais objekts visā Baltijas jūras reģionā.

Pēc Lursoft datiem Conexus Baltic Grid lielākie akcionāri ir Krievijas Gazprom, Itera Latvija, Marguerite Gas un Vācijas Uniper Ruhrgas International.

LASI ARĪ:

Par Conexus Baltic Grid akciju iespējamo iegādi valsti konsultēs konsorcijs Rothschild vadībā

Conexus Baltic Grid akciju vērtība varētu būt 200 miljoni eiro

Valdība nolēmusi iesaistīties Conexus Baltic grid pirkšanas darījumā

Nodibināts dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operators Conexus Baltic Grid

Dalies ar šo rakstu